18.03.2020/15:23

Żabka dozbraja swoje sklepy. Ruszył montaż płyt z pleksi, które mają ochronić kasjerów i klientów

W sklepach Żabka w całej Polsce w końcu ruszył montaż płyt pleksi osłaniających kasjerów od klientów. 

Na Mokotowie, Ursynoewi, Woli i Żoliborzu w sklepach Żabka zawisły dziś panele z płyt pleksi ochraniające i osłaniające sprzedawców od klientów. Nie tylko w Warszawie, ale w całej Polsce ruszył dziś montaż osłon.

Sklepy Żabki są otwarte, w ciągu dnia pracy ekipy montujące najpierw wymierzają wysokość, na jakiej płyty powinny zawisnąć, a potem sprawnie wstawiają drabiny, wywiercają dwa otwory w suficie, montują haki, a na nich, na metalowych linkach lub łańcuchach zawieszają osłony.

Większość pracowników Żabek – choć nie wszyscy - pracuje już w rękawiczkach. W sklepach osoby powyżej 60. roku życia zastąpili młodsi pracownicy. Podobnie dzieje się w sklepach Biedronki i Lidla. Drzwi do wielu sklepów są otwarte z powodu wyższych temperatur. Zresztą warto wietrzyć pomieszczenia zamiast używać klimatyzacji, bo może to także zapobiec roznoszeniu się wirusa. Przed sklepami widać pracowników, którzy w trakcie montażu ucinają sobie krótką przerwę z telefonem lub papierosem.

Na półkach nie brakuje asortymentu, choć sklepy pracują nieco krócej, wyglądają i są zatowarowane tak, jak zwykle. Centrala firmy podjęła decyzję o zaopatrzeniu sklepów w środki zapobiegające rozprzestrzenianiu koronawirusa oraz wprowadziła kilka zmian.

Operator nieodpłatnie przekazuje franczyzobiorcom środki dezynfekujące oraz rękawiczki. Wprowadził też instrukcję umożliwiającą franczyzobiorcom określanie liczby osób przebywających w jednym czasie w sklepie.Podjęto decyzję, że gorące napoje i przekąski dostępne w Żabka Café sprzedawane będą jedynie na wynos. W sklepach montowane jest dodatkowe wyposażenie w formie przegrody pleksi, które umożliwia dodatkową ochronę i oddziela kasjerów od klientów.Franczyzobiorcy otrzymali pakiet informacji, obejmujący m.in. plakaty i ulotki dla klientów, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania czy kontakty do Wojewódzkich i Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych.Wstrzymano dostawy realizowane bezpośrednio i związane z przemieszczaniem się osób z regionów objętych rekomendacją wstrzymania podróży przez Główny Inspektorat Sanitarny. Dostosowano też funkcjonowanie sklepów do rekomendacji Ministerstwa Rozwoju i Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

*Po opublikowaniu artykułu sieć Żabka poinformowała naszą redakcję, że płyty ochronne montowane były już od ubiegłego tygodnia. Od wtorku 10 marca odwiedziłam sklepy sieci w centrum Warszawy, na Woli, Żoliborzu oraz na Ochocie. Łącznie było to 7 obiektów tej sieci i nigdzie takich osłon nie widziałam.

Dodaj komentarz

9 komentarzy

 • Dark 21.03.2020

  Już montują?
  Wszystkie sieci mają dawno zamontowane.

 • Jancio 19.03.2020

  Jaka jest taka jest......ale faktycznie dozbraja. Na prowincji pleksy są!

 • Radio 19.03.2020

  Radio Lublin - Cisza w eterze 5.03.2020. O problemach franczyzobiorców, dla zainteresowanych tematem.

  Pozdrawiam.

 • Kasjer 19.03.2020

  Jestem bardzo zadowolony z reakcji centrali na obecną sytuację. Oczywiście najlepiej jest narzekać. Czy inne sieci w raki sposób chronią pracowników? Nie widziałem takich osłon w Biedronce czy Lidlu, rękawiczek też nie, a my nawet płyn dostaliśmy. Spójrzmy na to z innej strony. Nasz pracodawca to Franczyzobiorca a o nas dba centrala chociaż to jie ich obowiązek. Co nam dało państwo????

 • Precz z żabką 19.03.2020

  Parodia z koronawirusa

 • 10 19.03.2020

  U nich musi być sklep otwarty czy jest korona wirus czy go nie ma.A te pleksy nic nie pomogaja.

 • Magda w 19.03.2020

  Ludzie co to da ja pracuje w zabce owszem wczoraj dopiero u nas to zamontowali zielona gora. Obslugujemy totolotka gdzie nie ma pleksy i co tam nic. Dokladamy towary gdzie mamy stycznosc z klientem tam nie parsknie nie kichnie na nas. Sklepy mniejsze powinny przez okienko sprzedawac robi sie

 • Karolina 19.03.2020

  Mam nadzieję,że takie środki ostrożności zostaną na zawsze. My cale Zycie powinniśmy tak funkcjonować.

 • 1 19.03.2020

  Byłem też w kilku żabkach i nie widziałem żadnej ochrony z pleksi dla kasjerów.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.