28.07.2016/08:52

CVC Capital Partners przejmie sieci Żabka i Freshmarket?

Fundusz private equity CVC Capital Partners może włączyć się do gry o przejęcie spółki Żabka Polska, do której należą sieci sklepów Żabka i Freshmarket - donosi portal Yahoo, powołując się na agencję Reuters. Wcześniej w gronie spółek wykazujących potencjalne zainteresowanie przejęciem Żabki wymieniany był Eurocash, największy hurtownik w Polsce.

CVC Capital Partners to fundusz inwestujący na terenie Europy i Azji. Od momentu powołania do życia w 1981 roku, fundusz dokonał ponad 300 różnych inwestycji. W minionym roku przejął za ok. 2 mld zł spółkę PKP Energetyka. Wcześniej liczył się w grze o przejęcie Polkomtela. We wrześniu 2015 r. fundusz otworzył swoje biuro w Warszawie, co może potwierdzać, iż zamierza w przyszłości śmielej inwestować na polskim rynku.

Źródła Reutersa potwierdzają, że obecnemu właścicielowi Żabki - funduszowi Mid Europa Partners - przy sprzedaży spółki doradzać będzie JPMorgan. Transakcja sprzedaży sieci Żabka i Freshmarket może opiewać nawet na 1 mld euro. Celem MEP, które zainwestowało w spółkę Żabka Polska w 2011 r. za ok. 400 mln euro, jest wyjście z inwestycji najpóźniej pod koniec pierwszego półrocza 2017 r.

Pierwszą firmą wymienianą w gronie potencjalnych nabywców Żabki był Eurocash. Lider polskiego rynku hurtowego od niedawna coraz śmielej poczyna sobie na rynku detalicznym, o czym świadczy przejmowanie udziałów w spółkach franczyzobiorców Delikatesów Centrum, a także akwizycja Eko Holdingu (wciąż czekająca na zielone światło od UOKiK). Nie jest jednak pewne, czy na przejęcie Żabki i Freshmarketu przez Eurocash zgodziłby się polski urząd antymonopolowy.

Czytaj więcej na yahoo.com.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • - 28.07.2016

    Z funduszu w ręce funduszu? Nie chce mi sie wierzyć.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.