Żabka otwiera sklepy modułowe. W tym roku ruszyło ich 12
Sieć Żabka otworzyła w tym roku 12 sklepów modułowych w miejscowościach nadmorskich - dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl. Placówki te uruchomione zostały w czerwcu i pozostaną otwarte do połowy września br.
Kontenerowe Żabki pojawiły się głównie w pasie nadmorskim, m.in. w Łebie, Dziwnowie, Łazach, Mielnie, Władysławowie czy Międzyzdrojach. Modułowy sklep sieci to koncept wdrażany już od kilku lat. Po raz pierwszy można go było zobaczyć w Poznaniu, w sąsiedztwie... Teatru Muzycznego.
- Żabka chce być blisko swoich klientów i umożliwić im dokonywanie zakupów wszędzie tam, gdzie tego potrzebują, dlatego od dwóch lat kontynuujemy projekt sklepów sezonowych, uruchamianych w popularnych miejscowościach wczasowych - tłumaczy biuro prasowe Żabki w odpowiedzi na pytania portalu wiadomoscihandlowe.pl.
Jak twierdzą przedstawiciele sieci, projekt kontenerowych Żabek jest perspektywiczny. - Zamierzamy go rozwijać, natomiast z uwagi na sezonowość nie wpływa na ekspansję naszej sieci, która prowadzona jest całorocznie w skali całego kraju - usłyszeliśmy.
- Koncept Żabki idealnie wpasowuje się w przestrzeń nadmorskich miejscowości, kiedy klienci poszukują możliwości zarówno szybkich zakupów blisko plaży jak i produktów pierwszej potrzeby - tłumaczy biuro prasowe Żabki, dodając, że w modułowych sklepach nadzwyczaj dużą popularnością cieszy się oferta Żabka Cafe (kawa na wynos, hot-dogi, dania na ciepło). - Sklepy sezonowe pozwalają również na pozyskanie nowych klientów, którzy spędzają wakacje nad morzem. Jest szansa, że wracając do domu po wakacjach ponownie zrobią zakupy w naszych sklepach - podkreśla biuro prasowe firmy.
Żabka nie ujawnia kosztów inwestycji związanych z budową sklepu sezonowego. Podkreśla zarazem, że centrala sieci (a nie fraczyzobiorca odpowiedzialny za prowadzenie danego punktu) samodzielnie finansuje inwestycję. - Sklepy prowadzone są przez doświadczonych franczyzobiorców naszych sklepów, którzy dbają o standardy i jakość obsługi. Możliwość prowadzenia takiej placówki jest dla nich dodatkowym źródłem przychodu w okresie wakacji - tłumaczy biuro prasowe Żabki.
Spółka podkreśla, że "dzięki wprowadzeniu systemowych rozwiązań" jest w stanie uruchomić sklep kontenerowy w krótkim czasie. Jedyny problem to standardowy czas odbioru odpowiednich pozwoleń, podobny jak w przypadku tradycyjnych sklepów sieci.
Przypomnijmy, że w Polsce jako pierwsza sklepy modułowe uruchamiała spółka HDS Polska. Były to placówki z szyldem 1minute. W naszym regionie Europy koncept ten został następnie zapożyczony w 2014 r. przez Profi, drugą co do wielkości sieć detaliczną działającą w Rumunii (zarządzaną wówczas przez Polaka Pawła Musiała).
3 komentarze
-
23.07.2018
gdzie sanepid?
-
21.07.2018
Dokładnie Żabka to najgorsze co może być. A ludzie kończą z długami i nie dają rady tego spłacić. Sieć narzuca wymogi nie daje umowy do przeczytania tylko szybko podpisz a później się okazuje jaki to jest cyrograf. Omijajcie te sklepy.
-
21.07.2018
Większość Franczyzobiorców po takim sezonie staje się bankrutami .Chory pomysł na biznes z tymi sklepami modułowymi ,ludzie którzy rowadza te sklepy są z łapanki bo przy zdrowych zmysłach nikt nie chce tego prowadzić .
7