18.12.2019/09:00

Żabka otworzyła sklep numer 6000! To zarazem 600. placówka sieci w Warszawie

Od środy sieć Żabka liczy już 6000 sklepów. Do tej historycznej granicy operatorowi udało się dobić dzięki otwarciu placówki w Warszawie, przy ul. Prymasa Tysiąclecia, w budynku Bliska Wola Center.

Potwierdziły się tym samym informacje portalu wiadomoscihandlowe.pl. Już w styczniu pisaliśmy, że  spółka należąca do amerykańskiego funduszu CVC Capital Partners postawiła sobie za cel na 2019 rok rozbudowę sieci do minimum 6 tys. placówek.

W bieżący rok Żabka wkroczyła z liczbą ponad 5,4 tys. sklepów. Rok wcześniej urosła o ponad 700 placówek. Przypomnijmy, że gdy CVC przejmowało Żabkę od Mid Europa Partners na początku 2017 r., sieć miała ok. 4,5 tys. sklepów (razem z Freshmarketami, czyli szyldem, który jest sukcesywnie wygaszany). Prezes Żabki Tomasz Suchański zdradził swego czasu portalowi wiadomoscihandlowe.pl, że widzi miejsce na polskim rynku nawet dla 10-10,5 tys. Żabek. To oznacza, że pole do wzrostu jest jeszcze spore.

- W 2019 roku otworzyliśmy 650 nowych sklepów, zmodernizowaliśmy ok. 1,6 tys. placówek. Co ważne rozwijamy się nie tylko w dużych aglomeracjach, ale również w miejscowościach do 50 tys. mieszkańców. W tym roku otworzyliśmy sklepy w 36 miejscowościach, w których wcześniej nas nie było. Pojawiamy się w dogodnych lokalizacjach i w odmienionym formacie, który został bardzo pozytywnie przyjęty przez konsumentów i wpłynął na  30 proc. wzrost liczby nowych klientów w sklepach po modernizacji – mówi cytowany w komunikacie Tomasz Suchański, prezes Żabki.

Szef firmy Żabka Polska zapowiada, że w 2020 r. sieć nie zwolni tempa rozwoju. - Stworzony przez nas format placówki, jak i kierunek rozwoju, który obraliśmy, cechuje innowacyjność i otwartość, wciąż ewaluują i zmieniają się dla współczesnego konsumenta. Będziemy nadal zaskakiwać naszych klientów i ułatwiać im codzienne życie, by sieć Żabka była nieustannie wyznacznikiem najnowszych trendów w branży – dodaje Tomasz Suchański, nie zdradzając jednak, ile dokładnie otwarć zaplanowano na 2020 r.

6 tys. sklepów Żabka prowadzonych jest przez 4,2 tys. franczyzobiorców. W nowym formacie (Żabka Galaxy) działa już ponad 5,4 tys. placówek handlowych. W kończącym się roku Żabka Polska zanotowała 40-procentowy wzrost liczby podpisanych umów franczyzowych w porównaniu z 2018 r.

W mijającym roku sieć Żabka elastycznie rozwijała swój format otwierając sklepy w nowych lokalizacjach sprzyjających klientom, by w pobliżu miejsc tranzytowych mogli zrobić szybkie zakupy na śniadanie czy obiad. Żabki pojawiły się m.in. w warszawskim metrze, ma dworcach kolejowych, w przejściach podziemnych.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Karol 20.12.2019

    To jest szansa, że moja żabka będzie 6001:D

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.