04.06.2018/15:45

Żabka po kontrolach PIP. Inspektorzy sceptyczni ws. statusu placówki pocztowej, Żabka pewna swego

Żabka w ostatnich tygodniach otrzymywała od swoich franczyzobiorców "niepokojące sygnały" odnośnie przebiegu niektórych kontroli inspektorów pracy w sklepach sieci. Chodzi głównie o kwestię statusu sklepów jako placówek pocztowych. Firma zapowiada, że nie zostawi swoich franczyzobiorców na lodzie - zaoferowała im pomoc prawną, w tym udostępniła analizy prawne mające stanowić dowód, że Żabki mogą być placówkami pocztowymi.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • Qba 08.06.2018

  Nawet jak zmienią ustawę to Żabki i take będą mogły być czynne bo są też kawiarniami.

 • Jac 06.06.2018

  Żaba to nie przedsiebiorstwo- to GANG!!

 • Stefan 05.06.2018

  Ted a Ty jakis pieniacz FB?:)
  Chcesz otwierac to otwierasz,nie chcesz otwierac to nie otwierasz.Jak jest z tym jakis problem,to rezygnuje-jak w kazdej innej firmie.
  Zyjemy w chorym kraju...

 • Ted 05.06.2018

  Nowelizacja może być krótka i prosta, do definicji placówki pocztowej należy dodać
  zakaz sprzedaży alkoholu i papierosów.
  przykład poniżej
  Prawo pocztowe- placówką pocztową jest jednostka organizacyjna operatora pocztowego lub agenta pocztowego w który/która nie prowadzi sprzedaży alkoholu i wyrobów tytoniowych .....w której można zawrzeć umowę o świadczenie usługi pocztowej

 • Pis to komuna 05.06.2018

  Komuchy z PRL też toczyły bitwę o handel 70 lat temu. Teraz komuchy pisowskie chcą zniszczyć demokrację i przywrócić system nakazowy-rozdzielczy z jedną partią jak było przed 89 rokiem i też toczą bitwę o handel.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.