26.02.2020/17:04

Żabka podwyższa franczyzobiorcom przychód podstawowy do 16 tys. zł miesięcznie

Sieć Żabka podnosi wartość gwarancji przychodu podstawowego z 15 do 16 tys. zł i wydłuża czas obowiązywania "ubezpieczenia" z sześciu do 12 miesięcy, w trakcie których przedsiębiorca może z niego korzystać w przypadku gdy jego przychody nie przekroczą tej kwoty. Nowe warunki będą obowiązywały od marca br.

Żabka Polska wprowadza zmiany w ofercie dla nowych franczyzobiorców chcących prowadzić sklep pod szyldem marki. Dotychczas nowi przedsiębiorcy, którzy podpisywali umowę z siecią, przez pierwsze sześć miesięcy mieli gwarantowany przychód nie mniejszy niż 15 tys. zł netto, niezależnie od obrotu. Już wkrótce wysokość przychodu podstawowego wzrośnie do 16 tys. zł, a czas przez jaki franczyzobiorcy sieci będą mogli z niego skorzystać zostanie wydłużony do 12 miesięcy.

– Zmiany w naszej ofercie wynikają ze zmian na rynku i oczekiwań potencjalnych franczyzobiorców, dla których gwarantowany przychód jest także gwarancją bezpieczeństwa – mówi Adam Manikowski, wiceprezes zarządu Żabka Polska.

I dodaje: - Nasza oferta dla nowych franczyzobiorców musi być atrakcyjna i dawać im gwarancję rozwoju placówki, szczególnie na starcie, kiedy jest to najtrudniejsze. Bierzemy odpowiedzialność za lokalizacje naszych sklepów, w których wyborze pomaga nam sztuczna inteligencja, co gwarantuje wysokie przychody sklepu. Nasze doświadczenia pokazują, że taka kwota pozwala franczyzobiorcy zatrudnić pracowników, przeszkolić ich i skoncentrować się na dobrym zarządzaniu sklepem, poznaniu klientów i ich potrzeb.

Jednocześnie wiceprezes Żabki podkreślił, że firma nie obawia się podniesienia stawek, m.in. dlatego, że większość franczyzobiorców nie korzysta z gwarantowanego przychodu ponieważ osiągają wyniki osiągane przez sklepy są znacznie wyższe. Tylko kilka procent przedsiębiorców korzysta z tej formy dofinansowania. Wynika to m.in. z tego powodu, że lokalizacje są bardzo różne i jedne szybciej osiągają pozytywny wynik, a inne trochę później.

Alfred Kubczak, dyrektor ds. Korporacyjnych Żabki dodał, że 95 proc. sklepów w sześć miesięcy od uruchomienia osiąga znacznie lepszy wynik, a tym samym większość franczyzobiorców nie będzie miała potrzeby korzystać z opcji przychodu gwarantowanego.

Przedstawiciele Żabki zapewniają, że decyzja ws. podniesienia przychodu gwarantowanego zapadła już w ubiegłym roku, a w tym roku firma podejmie decyzję o kolejnym zwiększeniu kwoty (na rok kolejny - red.).

Żabka Polska zarządza siecią ponad 6000 sklepów convenience pod szyldem Żabka.

Dodaj komentarz

10 komentarzy

 • Matti 08.11.2020

  Pomysł jest prosty. Po wzięciu Żabki zatrudnić ludzi z Orzeczeniami o Niepełnosprawności. Po podwyżce dopłat osoba z umiarkowanym stopniem to nawet 2100 zł zwrotu co miesiąc. Stopień znaczny to 3150 zł zwrotu. Trzeba tylko zatrudnić na umowę o pracę.

 • Nika 19.09.2020

  "Żabka mały wielki sklep".
  Czy w funkcjonowaniu Żabki widać jakąś wielkość?
  Ironicznie rzecz biorąc można ją zobaczyć w cenie np. serków wiejskich z Piątnicy, bo są o 20 % droższe niż np. w Stokrotce.
  Ale na pewno nie widzimy wielkości w informacjach o szkodliwości spożywania alkoholu.
  Tekst biały, małymi literami i na szkle - mało widoczny.
  Najważniejsza jest oczywiście kabza, dlatego zdrowie klientów nie ma znaczenia!
  Czy ta "Żabka mały wielki sklep" nie jest straszną firmą?
  Nika

 • MichalM 04.03.2020

  Media 2000, ZUS właściciel + żona 2400, opakowania 500, straty 2000, 4 (bardzo tanich )pracowników (absolutne minimum żeby być w zgodzie z PiP) 11 000, paliwo 200, śmieci 400, inne 1000. Żeby wyjść na zero potrzeba 20tys, oczywiści można mieć mega obrót i mega marże, ale przy przewadze sprzedaży fajek (cena sztywna) alkoholu, gazet nie wydaje mnie się żeby byłą wysoka poza tym centrala na pewno nagina czasoprzestrzeń przy cenach na fakturach.Żeby to miało sens trzeba założyć marże 25% (buhahhahaha) i 1,6mln obrotu NETTO rocznie . Inaczej dokładanko, oczywiści można zakładać wyższy obrót i niższą marże ale na każdy 1PP marzy w dół trzeba zwiększyć obrót o 150tys rocznie

 • sara 03.03.2020

  mam sklep żabka od 10 lat,znam wielu nowych fraszczyzobiorców i żadna z tych osób nigdy nie wzieła 15000,00 i podejrzewam że nikt nigdy z nowych nie wezimie takich wynagrodzeń.te pieniądze są tez uwarunkowane i jednym z wielu tych warunków jest to iż nowy franszczyzobiorca musi otworzyc sklep we wszystkie niedziele i świeta.

 • Księgowa 28.02.2020

  Rozumiem, że wszyscy wiedzą jaka jest różnica między przychodem a dochodem.

 • Miły 27.02.2020

  Niestety nowi wpadną w sidła tej firmy, a ludzie którzy prowadzą żabkę będą ratować swoją sytuację finansową polecaniem nowego ajenta, dostają za to kilka tysięcy złotych. Jeśli nowy przejdzie dwu-tygodniowe szkolenie w Poznaniu, a przejdzie ponieważ jest bardzo proste i tak jest to wszystko zrobione, że nie da się tego nie zdać, poprowadzi sklep przez trzy miesiące to pyk, przelew na konto za nowego i kręci się dalej ta patologia i dalej nikt z rządzących nic z tym nie robi. Ludzie się dziwią, że wyrastają jak grzyby po deszczu? Przekonajcie się sami jak to wygląda, idźcie sobie do obojętnie jakiej żabki i dajcie znać ajentowi, że chcecie dołączyć do sieci. Zaraz wszystko będzie organizował, wstępna rozmowa z managerem regionu i fru na szkolenie do Poznania, nie zdążycie się oglądnąć, a będziecie franczyzobiorcą :-) Bo to wszystko nie wymaga dużego wysiłku.

 • Klik 27.02.2020

  Dobrze, że coś zaczęło wyjaśniać się wokół tej nie do przyjęcia franczyzy. Drobni kupcy łapią sie na te 16 tyś,a dopiero później zaczynają myśleć.

 • Ż 27.02.2020

  Nowi maja gwarancję 16 000, co z tymi co otrzymują po parę lat 13 000? Tu Żabka problemu nie widzi. Zwabi nowego franczyzobiorcę i już się darmozjady cieszą że pozybyli się towaru.

 • 13 26.02.2020

  W końcu coś się zaczyna dziać dyrekcja żaby zaczyna się obawiać tego co robią I w końcu może wezmę ją sami na grzbiet fakturę którą wystawiają rabatową na koniec miesiąca od ich wspaniałych wielosztuk niech to Oni zaczną płacić VAT za franczyzobiorców i ponosić koszty protokołów likwidacji a nie zawierają tylko co miesiąc o dobro na ubytki towarowe za które płacą i tak franczyzobiorcy i dług rośnie wraz z czasem prowadzenia najgorszej franczyzy w Polsce

 • marc 26.02.2020

  Rozumiem, że Żabka poczuła tak jakby strach koło 4 liter ?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.