18.05.2021/08:58

Żabka w Czechach rozpoczyna współpracę z Woltem. Kurierzy dostarczą zakupy do domów klientów

Należąca do Grupy Tesco sieć sklepów convenience Żabka w Czechach uruchomiła pilotażową współpracę z firmą kurierską Wolt. Z możliwości zamówienia żywności online z dostawą do domu skorzystają w najbliższym czasie klienci sieci w Pradze i Brnie.

O sprawie donosi serwis mediaguru.cz. Testy usługi przeprowadzone zostaną w 10 sklepach. Asortyment z Żabki udostępniony klientom na platformie Wolt obejmie 850 indeksów produktowych. Żabka udostępni w partnerstwie z Woltem nie tylko usługę dostawy do domu, ale także możliwość odbioru zamówienia w sklepie samodzielnie przez klienta (click&collect).

W przypadku e-zakupów z dostawą do domu, czas oczekiwania na kuriera wyniesie do 30 minut. Czeska Żabka zamierza wdrażać możliwość zakupów za pośrednictwem Wolta stopniowo w kolejnych lokalizacjach.

Jak zauważa mediaguru.cz, zakupy w czeskiej Żabce od kwietnia ubiegłego roku można także robić za pośrednictwem Bolt Food. Usługa dostępna jest w 39 sklepach, a w jej ramach zaoferowano ponad 800 produktów.

Czeska sieć sklepów convenience Żabka należy do brytyjskiego Tesco. Zblieżność nazw z siecią działającą w Polsce nie jest przypadkowa. W czasach, gdy właścicielem Żabki był fundusz Penta Investments (który odkupił Żabkę w 2007 r. od Mariusza Świtalskiego), rozwijał on sieć w obu krajach.

W 2011 r. Penta sprzedała czeski oddział Żabki Grupie Tesco, a oddział polski trafił w ręce kolejnego funduszu, tym razem Mid Europa Partners. To wtedy drogi obu bliźniaczych sieci rozeszły się na dobre.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także