01.02.2022/14:36

Żabka z intensywną kampanią przypominającą, że jej sklepy będą czynne w niedziele pomimo uszczelnienia zakazu handlu

Wraz z początkiem lutego weszło w życie uszczelnienie ustawy, które wyeliminuje możliwość prowadzenia w niedziele handlu przez "spożywcze placówki pocztowe". Jednak zdecydowana większość sklepów sieci Żabka nadal będzie działać w ostatni dzień tygodnia, w oparciu o inne wyjątki zapisane w ustawie. Sieć intensywnie przypomina o tym klientom.

W niedzielę niehandlową w Żabkach wciąż będzie mógł stać franczyzobiorca. Zmienione przepisy zalegalizują także bezpłatną pomoc rodziny w niedziele. Oprócz tego, jak ujawniliśmy niedawno na portalu wiadomoscihandlowe.pl, pracę w niedziele w takich sklepach - choć w mocno ograniczonym zakresie - wciąż będą mogli świadczyć szeregowi pracownicy. Pozwala na to specustawa covidowa.

Niektórzy przedsiębiorcy po cichu sugerują nawet, że w niedzielę otworzą sklepy, nie stając samodzielnie za ladą. Klienci obsłużą się wówczas w kasie samoobsługowej, a jedynym pracownikiem niedzielnym będzie szeregowy pracownik "covidowy", który będzie się zajmował wykładaniem i dokładaniem towaru na półki (aczkolwiek nie będzie mógł obsłużyć klientów w kasie).

Żabka ma dziś 7916 sklepów prowadzonych przez 6600 franczyzobiorców. Biorąc pod uwagę, że centrala sieci zmodyfikowała siatkę rozliczeń finansowych w sposób premiujący otwarcie sklepów w niedziele, można założyć, że klienci zrobią zakupy w zdecydowanej większości Żabek.

Przeciętny Polak zdążył już na pewno usłyszeć, że od 1 lutego przepisy o niedzielach są uszczelnione. Mógłby zatem mieć błędne wyobrażenie, że zakupy w Żabkach w ten dzień tygodnia przestaną być możliwe. To oczywiście nieprawda. Nie powinno zatem dziwić, że sieć wystartowała z kampanią przypominającą o tym, że Żabki wciąż będą otwarte.

Stosowne plakaty pojawiły się w witrynach sklepów oraz wewnątrz placówek. Mniejsze wywieszki informujące, że sklepy pozostanie czynny w niedziele znaleźć można także przy części półek z produktami.

Żabka przypomina także o tym w swoich gazetkach handlowych - nie tylko na dedykowanej stronie, ale wręcz u góry każdej strony. Wszystko po to, aby przebić się z prostym przekazem do jak największej liczby klientów przed pierwszą niedzielą "niehandlową", która przypadnie już 6 lutego 2022 r., a w którą większość Żabek będzie otwartych.

Żabka przygotowała z tej okazji również specjalne spoty reklamowe. "Co niedziela, co niedziela moją Żabkę wam otwieram" - śpiewa aktorka w jednym z filmików przygotowanych przez franczyzową sieć.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz Komentarz dodany pomyślnie - oczekuje na weryfikację

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także