21.02.2019/23:23

Żabka zmienia się w fast bar. Operator rozwija dania gotowe na wynos

Sieć Żabka już od wielu lat oferuje gorącą kawę, przekąski na zimno i na gorąco, od hot-dogów, przez zapiekanki po pizzę. Teraz firma wchodzi na kolejny etap transformacji asortymentu, który w wielu placówkach – szczególnie wielkomiejskich – przypomina coraz bardziej ofertę baru lub bistro, niż klasycznego sklepu. Firma mocniej rozwija ofertę dań gotowych na wynos.

To naturalny kierunek zmian dla sklepów convenience, które w wielu krajach przypominają połączenie sklepu z barem, restauracją, czy fast foodem i punkt usługowego. Sklepy zmieniają ofertę gastronomiczną tak jak ich gastronomiczni konkurenci, oferując specjalnie przygotowane produkty na śniadanie, obiad, czy kolację.

Polskie społeczeństwo się zmienia, ewoluują potrzeby polskich konsumentów, zmieniają się ich nawyki i przyzwyczajenia. Te wszystkie trendy mają odzwierciedlenie w tym co widzimy na sklepowych półkach, a jednym z najszybciej reagujących na te zmiany jest właśnie Żabka. Kilkanaście dni temu informowaliśmy o zmianach w menu śniadaniowym w sklepach sieci Żabka, teraz firma poinformowała, że sklepach sieci pojawiły się właśnie kolejne dania gotowe pod marką własną – Szamamm, które wzbogacają ofertę obiadową sieci.

Jak podkreślają przedstawiciele Żabki „nowe gotowe dania Szamamm w ofercie Żabki to odpowiedź na potrzeby klientów, którzy ze względu na brak czasu i aktywny tryb życia, pragną mieć gotowe rozwiązania i móc, w czym wybierać.”

Na półkach znalazły się, m.in. dwa dania obiadowe: polędwiczki z kurczaka w chrupiącej panierce o gramaturze 200 g można kupić już w cenie 6,49zł, natomiast skrzydełka z kurczaka w chrupiącej panierce  dostępne są 250 g opakowaniach w cenie 5,99zł. Każde opakowanie uzupełnione zostało porcją ketchupu, dzięki czemu danie nie wymaga już żadnych dodatków. Jednocześnie wygodne pudełko pozwala na zabranie obiadu do pracy czy na uczelnię lub do domu.

Jak zapewniają przedstawiciele Żabki „dania obiadowe Szamamm dostępne na wyłączność w sklepach Żabka stanowią alternatywę dla dań mrożonych czy obiadów w restauracjach. Są wygodnym rozwiązaniem dla klientów, którzy nie mają pomysłu na obiad, szukających szybkich i zróżnicowanych posiłków. Dania gotowe do odgrzania klienci mogą znaleźć w lodówkach.

Firma Żabka Polska jest właścicielem największej w Polsce sieci sklepów typu convenience liczącej ponad 5500 placówek prowadzonych przez przeszło 3500 franczyzobiorców pod marką Żabka. Sklepy sieci są odwiedzane codziennie przez 2 miliony klientów a 12 milionów konsumentów mieszka nie dalej, niż 300 m od najbliższej Żabki.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.