13.02.2020/14:02

Zagraniczne sieci w 2020 r. zainwestują w Rumunii 1 mld euro – z czego połowę Grupa Schwarz

Dziesięciu międzynarodowych detalistów spożywczych zainwestuje w Rumunii blisko 1 miliard euro. Ma powstać ok. 400 nowych sklepów i magazyny logistyczne. Sieci będą też inwestować w e-commerce oraz cyfryzację biznesów. Ponad połowę tej kwoty zainwestują łącznie Lidl i Kaufland – informuje serwis Mediafax.

Niemieckie sieci Lidl i Kaufland, należące do Grupy Schwarz, zainwestują w Rumunii w 2020 r. łącznie 500 mln euro. Lidl ogłosił, że zainwestuje 1 mld lei, czyli ponad 200 mln euro, w budowę 15 nowych dyskontów, w których zatrudnienie znajdzie ok. tysiąca osób. Obecnie detalista ma w Rumunii 260 placówek, z czego 24 powstały w 2019 r.

Z kolei Kaufland – lider tamtejszego handlu spożywczego pod względem przychodów – dysponuje budżetem na 2020 r. w wysokości 300 mln euro. Sieć planuje uruchomienie 10 nowych hipermarketów i modernizację części ze 127 już istniejących. Detalista będzie też kupował grunty pod kolejne obiekty, a część środków przeznaczy na wdrażanie nowych technologii.

Duże inwestycje planuje kolejny niemiecki detalista – Rewe Group – w bieżącym roku w Rumunii ma powstać 20-25 nowych dyskontów Penny Market.

Z kolei Carrefour zamierza rozwijać w Rumunii format Supeco – połączenie cash&carry z dyskontem. Nr 2. na tamtejszym rynku będzie też inwestować w supermarkety i mniejsze sklepy, jednak firma nie ujawniła wysokości planowanych nakładów.

Spore ambicje mają także operatorzy mniejszych formatów, głównie marketów osiedlowych dyskontów i sklepów convenience. Sieci Profi i Mega Image, stworzone przez Ahold Delhaize – ta pierwsza obecnie jest własnością Mid Europa Partners – chcą zainwestować po ok. 100 mln euro i łącznie uruchomić w 2020 r. ok. 300 placówek.

Źródło: mediafax.ro.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.