02.01.2019/13:30

Zakaz handlu w niedziele a marnowanie żywności. Rafalska tłumaczy, że... dziennikarze nie pytali

Posłanka Nowoczesnej Ewa Lieder zapytała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbietę Rafalską o to, czy ministerstwo badało wpływ zakazu handlu w niedziele na wzrost marnowania żywności w Polsce. W odpowiedzi minister broni się argumentem, że podczas prac nad ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele... kwestia marnowania żywności nie była podnoszona. Co nie jest prawdą.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • lili 25.03.2019

  Nie dość że mi zakazali robienia zakupów w niedzielę to teraz nakażą ograniczenie kupowania produktów spożywczych.wchodząc do sklepu będziesz mógł kupić tylko parę plasterków wędliny oczewiście "na głowę"lub 1 plaster schabu na niedzielny obiad.

 • maroa 08.01.2019

  @aa a kto się reklamuje w WH? mały sklep? Za co utrzymają redakcje, portal itd? Więc nic dziwnego, że lobbują dla dużych sieci.

 • Kjara 07.01.2019

  Trzeba by jeszcze wspomnieć o bardzo niskiej jakości żywności z lidla, to też jest w duzej mierze powód wyrzucania produktów.

 • Polak 04.01.2019

  Jak długo jeszcze Polacy będą tolerować nierządy neobolszewików? Centralne sterowanie gospodarką już było, ale tow. Kaczyński zapomniał czym się skończyło.

 • aa 03.01.2019

  Czy ataki na zakaz handlu w WH i wielu innych "polskich" portalach i mediach to zbieg okoliczności? raczej nie, silne niemieckie lobby walczy o "właściwe" skolonizowanie polskiej ziemi, gdzie dominuje przede wszystkim niemiecki kapitał.
  Dlaczego miałby nie zarabiać w niedzielę rękami polskich wyrobników?
  Treści Wiadomości Handlowych też maja odpowiedni wydźwięk, przecież wydawcą jest niemiecka firma, która ma robotę do zrobienia na tym gruncie.
  Właścicielem portalu jest Wydawnictwo Gospodarcze Sp. z o.o. , które jest członkiem grupy wydawniczej LPV GmbH, która jest własnością firmy Landwirtschaftsverlag GmbH. Czego możemy się spodziewać?????

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.