24.08.2018/15:41

Zakaz handlu nie pomoże stacjom na prowincji. Klientów odstraszają wysokie ceny

W powszechnej opinii klientów sklepy na stacjach paliw wciąż uchodzą za drogie lub bardzo drogie, dlatego robione w nich zakupy najczęściej określane są mianem awaryjnych bądź okazyjnych. To zasadnicza przeszkoda na drodze do szybszego rozwoju tego segmentu rynku. Zdaniem ekspertów stacji będzie w najbliższym czasie wręcz ubywać – i nie zmieni tego wyłączenie spod zakazu handlu w niedziele.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
 • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
 • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
 • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
 • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
 • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

6 komentarzy

 • Osat 03.09.2018

  Żabki jak chciały wykorzystać swoje usługi pocztowe to skończyły w sądach i z wysokimi karami, stacje benzynowe jak chcą sobie otworzyć sklep mięsny na stacji, to sobie otwierają. Gdzie tu prawo? I sprawiedliwość?

 • Przemek 03.09.2018

  Sklep mięsny? Na stacji benzynowej? No nieźle, jak u Barei! Ale nie ma się co dziwić, absurdalna ustawa o zakazie handlu, fatalna w ogóle musiała doprowadzić do takie chorej sytuacji. Tak to jest jest jak się dyletanci do władzy dorwą.

 • Achim 03.09.2018

  Rzeczwyiście, też to zauważyłam, że teraz na stacjach można kupić już wszystko. Jak widać są tacy, którzy nie traca na zakazie handlu, bo do nich się chyba inpekcja pracy nie czepia?

 • polak patriota hipernacjonalista 29.08.2018

  niszczyć można tylko zagraniczne sieci, a nie Polskie marki! Tak jak to robi wp.pl i money.pl - oni zwalczają obcy kapitał. Te zdjęcie to zaplanowana operacja antypolska.

 • REDAKCJA 28.08.2018

  Szanowny Panie, a) Dziękujemy za zwrócenie uwagi. Nie a w tym żadnych złych intencji, będziemy starali się unikać tego typu skojarzeń b) Bardzo chcielibyśmy wiedzieć, kto aż tak bardzo chce przejąć PiP, aby płacić za publikację zdjęć sieci przy tekstach o "negatywnym" wydźwięku, c) Uważamy PiP za jeden z najciekawszych i najlepszych projektów w polskim handlu, d) W naszej opinii PiP nigdy nie powinien znaleźć się takiej sytuacji jak obecnie i napawa ona nas ogromnym smutkiem e) Uważnie przyglądamy się wszystkim firmom z branży retail w PL, f) Pisząc staramy się postępować odpowiedzialnie, analizując wszystkie aspekty problemu, g) władze PiP doskonale wiedzą jak delikatnie staraliśmy się podchodzić do problemów firmy, a jednocześnie ich nie ignorować, h) naszym zdaniem obecni właściciele powinni zrobić wszystko co możliwe, aby marka i koncept przetrwały (co będzie raczej b. trudne), i) mamy nadzieję, że transakcja sprzedaży PiP powiedzie się.

 • Dżony 28.08.2018

  Ciekawe ile wiadomoscihandlowe.pl otrzymują kasy od firmy planującej przejęcie Piotra i Pawła? Za każdym razem, gdy tylko pojawia się jakakolwiek negatywna wiadomość dotycząca sektora handlowego na Państwa zdjęciu jest Logo tej właśnie sieci! Czyż to nie zastanawiające? Jak dla mnie, jest to celowe działanie portalu w kierunku niszczenia Polskiej marki!
  Ja nie zgodził bym się na takie "zniesławienia"!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.