14.07.2021/11:27

Zakaz handlu w niedziele. Po sklepach spożywczych, teraz markety budowlane stają się placówkami pocztowymi! [NASZ NEWS]

Zakaz handlu w niedziele stał się całkowitą fikcją. Jak dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl, już nie tylko sklepy spożywcze, ale również... markety budowlane zamieniają swoje punkty handlowe w placówki pocztowe. Dzięki temu mogą legalnie działać w niedziele objęte ograniczeniami handlu.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z bycia naszym Subskrybentem!

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 45 tys. materiałów dziennikarskich
 • Dostęp do wszystkich galerii zdjęć i materiałów wideo
 • Satysfakcję z przynależności do unikalnej społeczności ludzi ze świata handlu/FMCG skupionej wokół portalu wiadomoscihandlowe.pl - największego tego typu serwisu w Polsce
Dodaj komentarz

12 komentarzy

 • student 19.07.2021

  @znawca, bredzisz od rzeczy, bo w moim mieście w placówkach pocztowych pracują głównie studenci. Załap kontakt z rzeczywistością, a nie propagandą tv.

  @fanmazgaja, zbadaj sobie głowę zanim będzie za późno, a jak tak ci źle w Polsce, to sobie jedź do Austrii czy Słoweni, droga wolna. Będziesz miał spokój od tego "motłochu".

 • FanMazgaja 18.07.2021

  W Austrii czy Słowenii sklepy są zamknięte i jakoś ludzie nie płaczą a w tym polskim baj.. lu jak zwykle najwięksi znaleźli specjalnie pod nich przygotowane wyjście. Z logiki ktoś robi... Od kiedy to Biedra jest pocztą? Zaorać ten kraj bo tu wszystko jest na niby..Idź jeden z drugim pracować w niedzielę z polskim motłochem to zrozumiesz co to znaczy ciężka praca...

 • znawca 16.07.2021

  typowa polska mentalność , jak jest cos zakazane to trzeba to obejść ( a poczta może być otwarta, a jest zamknięta) . I przestańcie pisać że studenci tacy chętni do pracy w niedzielę - oni po imprezach i tak nie przychodzą do pracy ! I przestańcie kościół wkręcać - większość ludzi nawet nie zamierza w niedziele chodzić do kościoła tylko chcą mieć wolny ten czerwony dzień kalendarza.

 • Ada 15.07.2021

  "Art. 22. Zasada wolności gospodarczej
  Ograniczenie wolności działalności gospodarczej jest dopuszczalne tylko w drodze ustawy i tylko ze względu na ważny interes publiczny."

  Jaki ważny interes publiczny jest w zakazie handlu w niedzielę? Może że do kościółka trzeba iść? :)

 • Tom 15.07.2021

  Kłamstwo

 • równowaga w przyrodzie 15.07.2021

  Efekt jest taki, że tę ustawę przetrwali jak zwykle najsilniejsi, a największy wycisk dostali mali, prywatni przedsiębiorcy mający więcej niż jeden sklep. Jestem za zdecydowanym zniesieniem tej ustawy.

 • student 14.07.2021

  @Wieloletni pracownik kołchozów budowlanych, u mnie w mieście jest sporo ogłoszeń do pracy w takich marketach, a po otwarciu się w niedziele będzie więcej ofert na weekendy- jak było więcej handlowych niedziel, to były ogłoszenia na weekendy. Uwierz mi, że praca w markecie budowlanym często wypada korzystniej niż np. w wielu miejscach gastro. Wiem coś o tym, bo fizycznie pracuję regularnie, zwłaszcza ostatnio.

 • Ewan 14.07.2021

  To jakaś totalna paranoja - to już nikt nie potrafi zapanować nad takimi sieciami ?

 • Wieloletni pracownik kołchozów budowlanych 14.07.2021

  @student, powodzenia w znalezieniu pracy na niedziele w markecie budowlanym. Markety budowlane to nie spożywka, że wystarczy pare kasierek i z 1 osoba do dokładania towaru. W budowlanych cała sprzedaż opiera się na tzw. doradcach handlowych, pracownikach magazynu którzy towar wydają, tu mało kto bierze coś z półki. A ksierek nowych i doradców nie zatrudnią, ci co są mają ogarniać niedziele, najwyżej na tygodniu będą większe kolejki.
  A tzw. doradcy nie chcą pracować w niedzielę po to, by rodzinki na spacery przychodziły pooglądać i powypytywać.

 • tomi ki 14.07.2021

  Bricomarche już masowo pracuje w niedzielę jako pseudo placówki pocztowe. Śmiech na sali ten zakaz

 • student 14.07.2021

  Bardzo dobrze, zainteresowani będą mogli sobie dorobić.

 • Jurgos 14.07.2021

  Gdzie są związki zawodowe panie Duda ile Panu płacą żeby w niedzielę handlować dość niewolnictwa

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także