30.01.2017/09:16

Zakaz handlu w niedzielę to kłopot dla rządu

Choć zakaz handlu w niedzielę był jednym ze sztandarowych haseł wyborczych PiS, projekt złożony przez „Solidarność” jest zbyt radykalny. Być może powstanie nowy – pisze „Rzeczpospolita”.

Jak udało ustalić się gazecie, do projektu zakazu handlu w niedzielę, przygotowanego przez „Solidarność”, ma zastrzeżenia coraz więcej resortów. Minsiterstwa boją się m.in. masowych zwolnień oraz zmniejszenia sprzedaży, co przełoży się na zmniejszenie wpływów do budżetu o blisko 2 mld zł.

Nieoficjalnie mówi się, że rząd ma tyle zastrzeżeń, że chciałby napisać własną ustawę, ale wizerunkowo boi się odrzucenia projektu „Solidarności”. Kolejne ustalenia w tej sprawie powinny zapaść 7 lutego, gdy rząd ponownie zajmie się sprawą.

Jak podaje „Rzeczpospolita”, PiS chciałby złagodzenia ustawy „Solidarności”. Wśród propozycji są ograniczenia czasowe dla działania sklepów oraz zamykanie ich stopniowo, według formatów. Z ustawy miałby być także wyłączone centra logistyczne i magazynowe pracujące na rzecz handlu, z czego ucieszyliby się m.in. właściciele e-sklepów. 

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Arek 31.01.2017

    Przy takiej polityce gospodarczej PISu - anarchia, zastraszanie i prymitywna fiskalizacja i przy takiej rozrzutności (np. limuzyny Macierewicza) to nic dziwnego, że wzrost PKB wyhamował z 3,9% za czasów PO do pewnie 2,6% za czasów PISu. A jeszcze rok temu PIS kłamał , że w 2016 roku wzrost PKB wyniesie 3,8% - ale to nie pierwsze i nie ostatnie kłamstwo pisu.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.