Zakaz handlu w niedziele. Tylko 25 mandatów i 3 wnioski do sądu o ukaranie w pierwszej połowie 2020 r.

W pierwszym półroczu 2020 r. inspektorzy pracy skierowali do sądów zaledwie trzy wnioski o ukaranie przedsiębiorców naruszających zakaz handlu w niedziele - wynika ze statystyk udostępnionych portalowi wiadomoscihandowe.pl przez Główny Inspektorat Pracy.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

3 komentarze

 • robert 30.08.2020

  Dla mnie cisza przed burzą, rzeź ( masowe inspekcje, mandaty, rozprawy sądowe) znowu się zacznie jak, nie daj Bóg, wprowadzą nowelizację ustawy i zaostrzą przepisy po myśli solidarności.

 • Młokos 30.08.2020

  Widac, z tego ze i klienci i sklepikarze przyzwyczaili się już to tej ustawy, to kolejny argument za tym, żeby już nic mieszać w tej ustawie.

 • Miki 30.08.2020

  A to nasi waleczni Inspektorzy Pracy nie ścigają już masowo niewinnych ajentów żabek i nie stawiają ich hurtowo przed sądem? A to czemu? Czyżby się sparzyli po tym jak sądy wszyskie Żabki uniewinniły ?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także