10.01.2019/16:14

Zakaz handlu w niedziele: w Sejmie powstała ocena skutków obowiązującej ustawy! [TYLKO U NAS]

Jak dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl, w Biurze Analiz Sejmowych powstała ocena skutków regulacji ex post ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta. Przygotowana została 4 grudnia ub.r. i podpisało się pod nią aż pięciu autorów. Jednak do dzisiaj nie została upubliczniona.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Johnny 13.01.2019

  Handlu... Proszę pamiętać, że handel to nie tylko sprzedaż. Towar sam na półki nie wskoczy. Ile się sprzeda tyle musi być wyłożone przez człowieka. Nie każdy sklep ma śluzę. Pracownicy na dostawy przychodzą w dni pracujące na 1:00, 2:00, 5:00 rano. Osoby wykładające towar potrafią pracować do 6:00 a na 17:00 do 24:00 idą ponownie do pracy. Ktoś kto zmienia ustawy powinien zobaczyć jak wygląda dostawa z 33 paletami albo boxami. Aspekt logistyczny to jedno.

  Wypłaty pracowników handlu to drugie. Za pracę w niedzielę sprzedawcy dostawali +100%. Nie wiem czy można sobie wyobrazić ale po lepszej zmianie niektórzy mają ledwo 2000 zł na czysto... Ograniczona liczba godzin, brak chętnych do pracy.

  Ot lepsza zmiana. Jesteśmy biednym narodem, dorobkiewiczami.

 • Mateusz24 11.01.2019

  Nie można się poddawać ograniczaniu demokracji przez pis. Trzeba występować o to co się należy - jak pisowcy będą odmawiać informacji publicznej to za jakiś czas będą dowody, że łamali prawo. Jak będziemy bierni to szybciej nas dopadnie pełzająca dyktatura

 • gija888 11.01.2019

  Zakaz handlu w niedzielę to zabijanie sklepów rodzinnych i handlu tradycyjnego.
  Miało to ich ochronić i pomóc w ich trudnej sytuacji przed zachodnimi sieciami.
  Efekt jest odwrotny.

 • znafca 11.01.2019

  ciekawe co mają do ukrycia

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.