13.03.2020/13:11

Zakaz handlu zostanie złagodzony! Będzie można zatowarowywać sklepy także w niedzielę

Według informacji portalu money.pl w związku z zagrożeniem koronawirusa niedzielny zakaz handlu zostanie złagodzony. W związku z masowymi zakupami, jakich dokonują Polacy, sklepy będą mogły być zatowarowywane także w niedziele objęte zakazem.

Limit 8 bezpłatnych artykułów w miesiącu został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

7 komentarzy

 • Wku...ony 18.03.2020

  Po tej decyzji jako styrany pracownik handlu,narażający się na zarażenie PiS i jego premier pisowski stracili sobie cenny głos wyborczy...na najbliższych wyborach prezydenckich,dodam że nastroje pracowników handlu są podminowane ta decyzja.jestem tylko ciekaw kiedy będzie pierwsze zarażenie Bogu ducha winnego kasjera i czy jedna czy druga korporacja zapłaci odszkodowanie za zachorowanie na koronowirusa.

 • Enka 14.03.2020

  Nie ma takiej opcji. Ludzie, my już pracujemy po 14 dni bez dnia wolnego po 10 godzin! Gdzie tu jeszcze towarowac market? Wiele z nas jest przeziębiona, wokół nas ludzie w kwarantannach nie mamy kiedy myć rąk, zero rękawiczek maseczek czegokolwiek... Ludzie płacą gotówką.. Mamy żele ale co z tego już ręce całe czerwone do krwi popękane od nich idzie oszaleć! Ludzie przy mięsnym ok 30 osób kaszlą, kichają... Skoro zrobili już większe zakupy przez te kilka dni to niech będzie ten jeden dzień odpoczynku chociaż dla nas! Wszyscy co mają wolne w tym okresie to idą na zakupy! Panie stoją przy stoisku warzywnym i ucinają sobie pogawędki! Zrozumcie nas że my chcemy też odpocząć! Nie chodzi już o zwykle przeziębienia wiele z nas ma inne choroby z bólem przychodzą do pracy bo boimy się iść na zwolnienie...

 • Pracownik handlu - odpowiedzialny 13.03.2020

  Taaa, najłatwiej pójśc na L4 bo jest ryzyko. Ale wszyscy nie pójdą, bo nawet w takiej sytuacji ludzie potrzebują kupić jedzenie, a część pracowników jest odpowiedzialna. I oni mają robić za pozostałych? za 3 lub 4 osoby? z jakiej racji?
  W takiej sytuacji nie powinno się myśleć wyłącznie o sobie, lecz o całym społeczeństwie

 • lap 13.03.2020

  teraz 10 tki tysięcy pracowników będą dodatkowo narażone na ryzyko zarażenia się wirusem dlaczego z jednej strony nakazuje się ludziom pracować zdalnie pozostać poza dużymi skupiskami a z drugiej strony zmusza się pracowników sieci handlowych do ryzyka -mam nadzieję że wszyscy ludzie pójdą na zasiłek macierzyński i w sklepach nie będzie miał kto zapinać bo roboty i ryzyka jest teraz 3 razy więcej za gówniane pieniądze i dodatkowe ryzyko

 • Rosti 13.03.2020

  Jak to się ma do przepisów kodeksu pracy i wcześniej ustalonych grafików? Taki pomysł bez rozporządzenia. Trochę więcej informacji poprosimy

 • Genio 13.03.2020

  Forscher - myślę , że na podstawie Dz.U.2019.0.1429 t.j. - Ustawa z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej ;)

 • Forscher 13.03.2020

  Na jakiej podstawie prawnej została opublikowania powyższa informacja?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.