09.11.2020/08:56

Zakład Philip Morris w Krakowie ma nowego dyrektora ds. operacyjnych

Tomasz Szpyt został dyrektorem ds. operacyjnych centrum produkcyjnego Philip Morris International w Krakowie, czyli największej fabryki firmy w Europie.

Tomasz Szpyt objął obowiązki dyrektora ds. operacyjnych 1 listopada br. Przez ponad 20 lat zdobywał doświadczenie na stanowiskach kierowniczych i przywódczych w obszarze produkcyjnym, łańcucha dostaw i operacyjnym w Polsce, Holandii, na Ukrainie, w Czechach, Nigerii i Niemczech. Do Philip Morris dołączył z Procter & Gamble, gdzie bezpośrednio kierował największą fabryką podległej mu grupy biznesowej, ulokowaną w Niemczech, a pośrednio zarządzał także innymi fabrykami w ramach kierowanej przez niego grupy biznesowej w USA, Singapurze i Meksyku.

Obecnie ok. 70 proc. produkcji krakowskiej fabryki trafia na eksport i jest sprzedawana na ponad 60 rynkach na świecie. W ciągu ostatnich pięciu lat w rozwój krakowskiego kompleksu należącego do PMI, w tym rozwój fabryki, firma zainwestowała ponad 1 miliard złotych. W spółkach PMI w Polsce zatrudnienie znajduje ponad 7 tys. osób, z czego ponad 2,5 tys. w krakowskiej fabryce.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także