14.04.2020/17:25

Zakrywanie ust i nosa. Jest projekt rozporządzenia

Ministerstwo Zdrowia opublikowało projekt rozporządzenia regulujący przepisy o obowiązku zakrywania ust i nosa w miejscach ogólnodostępnych. Uwagi można zgłaszać do środy, do godz. 10:00.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

Więcej na temat:

1 komentarz

  • MR 15.04.2020

    Jak zwykle czegoś nie chwytam. 10 kwietnia wydają RRM (poz. 658) z cokolwiek śmiesznym zapisem "§ 18. Od dnia 16 kwietnia 2020 r. do odwołania nakłada się obowiązek zakrywania, przy pomocy części odzieży, maski albo maseczki, ust i nosa podczas przebywania poza adresem miejsca zamieszkania lub stałego pobytu." Teraz okazuje się, że to był żart, bo będzie nowe rozporządzenie w tej sprawie, jak zwykle w przeddzień obowiązywania, zapewne opublikowane dzisiaj o 23:00. Co więcej można zgłaszać uwagi, ale nie wiadomo do czego; artykuł nie podaje tekstu projektu, a samodzielne poszukiwania na RCL nic nie przynoszą. Chyba tylko wirus zachowuje się logicznie...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.