13.09.2020/19:03

Zakupy bez maseczki skutkowały rozmową z policjantami

Obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych wciąż obowiązuje. Przekonali się o tym klienci niektórych centrów handlowych, po spotkaniu z policjantami – informuje serwis epoznan.pl. 

Jak czytamy w serwisie, w ostatnich dniach sierpnia policjanci odwiedzili m.in. centra handlowe Posnania, Malta, M1, sklepy - IKEA, Decathlon, Jula, Jysk, SportDirect, Biedronka, RTV EURO AGD, market budowlany OBI.

Policjanci Zespołu Profilaktyki Społecznej wraz z dzielnicowymi Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto oraz pracownikami ochrony obiektów handlowych przeprowadzili akcje informacyjno- profilaktyczną dotyczącą obowiązku zakrywania ust i nosa. Przeprowadzono też rozmowy profilaktyczne z przedstawicielami zarządców, kierownikami sklepów, pracownikami obiektów, pracownikami ochrony.

Przeprowadzone zostały działania również wśród klientów tych obiektów, przy ogólnej aprobacie i zadowoleniu przebywających tam osób. 

„Zarówno starsi klienci jak i młodzież gorąco chwalili pomysł zorganizowania tak bardzo potrzebnej dla ich zdrowia akcji, podkreślając przy tym, że niestety nie każdy stosuje się do rządowych obostrzeń. Podczas akcji profilaktycznej rozdawane były maseczki a policjanci odpowiadali na liczne pytania ze strony mieszkańców dotyczące obecnie obowiązujących zasad oraz konsekwencji, jakie niesie za sobą ich ignorowanie” - relacjonuje Agnieszka Śródecka z poznańskiej policji.
 

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Sponsor 14.09.2020

  Ale bujda. Nic więcej. Ściemę tylko walą z tym zasłanianiem twarzy. Oj naiwny ludzie, nie kupuj tego!

 • lol 14.09.2020

  kagańce to niech elity sobie noszą bo wymyśliły bezpodstawny lockdown ale nie, plebs musi

 • oburzony klient 14.09.2020

  Chciałbym się dowiedzieć po co rozmowy? Wlepiać mandaty, wtedy od razu wszyscy będą pamiętali o noszeniu maseczek w zatłoczonych miejscach. Tylko potencjalny mandat zamiast rozmowy zadziała na osoby nienoszące maseczek w sklepach, które mają w głębokim poważaniu zdrowie i bezpieczeństwo innych klientów.

 • brrrr 14.09.2020

  dajcie już spokój z tymi propagandowymi artykułami...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także