30.08.2019/16:19

Zakupy w dyskoncie jak w sklepie convenience? Polski start-up ma na to pomysł [TYLKO U NAS]

A co mógłby zyskać detalista pozwalający na korzystanie z aplikacji w swoich sklepach? - Taki Lidl czy Biedronka zyskałyby sporo klientów, którzy chodzą na zakupy do sklepów convenience. Aplikacja pozwoliłaby klientom na równie szybkie zakupy jak w małym sklepie, za to po niskich, dyskontowych cenach - tłumaczy Sumionka. - Ponadto takie rozwiązanie odciążyłoby załogę sklepów. Kasjerzy pracowaliby dużo wydajniej, gdyż mieliby mniej pracy - dodaje.

Według Sumionki, aplikacja nad którą pracuje jego zespół byłaby idealną odpowiedzią na zjawiska obserwowane w polskim handlowym, takie jak niedobór pracowników i długie kolejki w sklepach. Jego zdaniem aplikacja skanująca kody QR spisywałaby się lepiej kasy samoobsługowe.

- Badania pokazują, że nawet do 2 proc. klientów oszukuje, skanując zakupy w kasie samoobsługowej. Z kolei nasza aplikacja wymagałaby od klienta przyłożenia smartfona do czytnika w obecności kasjera, co zmniejsza ryzyko kradzieży. Choć oczywiście nie jesteśmy w stanie wszystkiego przewidzieć - dodaje Sumionka.

Porównuje on swój projekt do rozwiązań typu Scan&Go, które co prawda pojawiały się już na polskim rynku (przykładem Piotr i Paweł), jednak - jego zdaniem - nie zostały wdrożone tak, jak należy. Z kolei rozwiązania znane z innych rynków działają nie w oparciu o kody QR, lecz o geolokalizację.

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • xtb 02.09.2019

  Carrefour ma to już jakoś od roku, polecam temu Start-upowi pierw zweryfikować rynek.

 • e-life 02.09.2019

  A kiedy będzie aplikacja, która sama wymyśli listę zakupów (ale taką własną, autorską, a nie jak e-lodówka, która tylko uzupełnia zapasy), potem sama ugotuje e-potrawę i automatyczne wyśle ją do e-zsypu na e-odpady.

 • Paulina 31.08.2019

  Pomysł idzie w kierunku zachowania w aplikacji zeskanowanych QR produktów z koszyka i podanie pakietu kodów w kasie w celu naliczenia ceny. Ale gdzie w procesie kontrola czy wszystkie kody QR zostały zeskanowane? No i ta szacowana cena za aplikacę - 1,5 - 2 mln - jak z kosmosu.

 • Janek 30.08.2019

  Scan&Go w Carrefour działa bardzo dobrze. Kody QR wymagałby dodatkowego oznakowania wszystkich produktów. Żadna sieć na to nie pójdzie. To musi być skanowanie normalnych kodów kreskowych i połączone z systemem kasowym danego sklepu.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.