19.04.2018/16:10

Zalando przed otwarciem dużego centrum logistycznego w Polsce. Możliwe kolejne projekty

19 kwietnia odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy na nowej inwestycji firmy Zalando pod Piotrkowem Trybunalskim. Jak zapowiadają przedstawiciele sklepu, w przyszłości możliwe są kolejne projekty magazynowe w Polsce.

Łączna powierzchnia inwestycji to 130 tys. mkw. Oznacza to, że magazyn będzie jednym z największych tego typu obiektów w Polsce. W regionie łódzkim powstanie ponad 1000 miejsc pracy. Centrum będzie obsługiwane przez zewnętrznego usługodawcę logistycznego, a rozpoczęcie testów operacyjnych planowanie jest na koniec 2018 roku.

Jak zapowiedział podczas konferencji prasowej Jarosław Czechowicz, dyrektor ds. zarządzania portfelem nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej, Goodman, pierwszy etap inwestycji zostanie przekazany na rzecz Zalando jeszcze w maju. Stopniowo w kolejnych miesiącach do sklepu trafią kolejne części budynku, w tym biura o łącznej powierzchni 10 tys. mkw.

Jan Bartels, VP Customer Fulfillment and Logistics, Zalando zadeklarował, że poszukiwania operatora dla realizacji procesów logistycznych z magazynu są na ostatniej prostej. Po podpisaniu wszystkich umów rozpocznie się proces rekrutacji pracowników.

Jan Bartels powiedział również, że nowy magazyn Zalando będzie pełnił nie tylko funkcje dystrybucyjne na wszystkie rynku, na których działa sklep, ale również będą realizowane z niego operacje dostaw do Warszawy - w tym tzw. "same-day-delivery".

Jednocześnie możliwe są kolejne projekty magazynowe na terenie Polski. Zalando, jak zadeklarował Bartels, rośnie co roku o 20-30 proc., w związku z czym potrzeby logistyczne podwajają się co kilka lat. Obecnie w trakcie budowy, oprócz magazynu w Polsce, jest nowy projekt we Włoszech. Jeśli pojawi się taka potrzeba, firma przygotuje nowe inwestycje.

W wydarzeniu wzięli udział m.in. przedstawiciele Zalando, w tym VP Custumer Fulfillment & Logistics w Zalando – Jan Bartels, SVP Corporate Real Estate – Raimund Paetzmann oraz przedstawiciele partnera Zalando przy projekcie – firmy Goodman, w tym Head of Portfolio Management Goodman w Europie Środkowo Wschodniej – Jarosław Czechowicz, a także przedstawiciele władz lokalnych regionu łódzkiego, w tym Burmistrz Miasta Tuszyna – Witold Małecki.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.