25.05.2021/20:37

Zalando wprowadzi się do nowego magazynu pod Poznaniem

We wtorek 25 maja doszło do zawieszenia symbolicznej wiechy w związku z rozpoczęciem inwestycji DHL Supply Chain w podpoznańskich Żernikach. Deweloperem centrum logistycznego, którego pierwszym najemcą będzie Zalando, jest spółka Panattoni.

Planowana łączna powierzchnia nowego centrum logistycznego to 105 tys. mkw. Wraz z tą inwestycją powstać ma ponad 800 miejsc pracy. Z magazynu prowadzone będą operacje logistyczne dla Zalando, które mają wesprzeć dystrybucję na wielu rynkach europejskich, w tym w Polsce i w Niemczech.

Obiekt ma zostać ukończony już w sierpniu 2021 r. Inwestycja przejdzie certyfikację BREEAM na poziomie „Excellent”.

W ramach realizacji Panattoni przygotuje m.in. wzmocnioną posadzkę, strefę VAS (Value Added Service) z odpowiednim poziomem światła dziennego i stałą temperaturą, 3-kondygnacyjne biuro z kuchnią, oddzielne wjazdy dla TIRów i samochodów osobowych czy specjalne zatoczki dla busów i autobusów.

W nowym obiekcie w Żernikach deweloper wdroży rozwiązania ważne zarówno dla środowiska, jak i dla dobrostanu użytkowników budynku. Dach będzie wystarczająco mocny, by umieścić na nim panele fotowoltaiczne i kwietne łąki z domkami dla owadów, przy wjeździe zostaną zasadzone drzewa i krzewy, a ponadto deweloper wybuduje tzw. „zielone ściany”. Dodatkowo użytkownicy obiektu będą mieli do dyspozycji wiaty na rowery, stanowiska do ładowania akumulatorów samochodów elektrycznych i strefy wypoczynkowe w sąsiedztwie wysokich roślin, a także niewielką siłownię i stoły piknikowe na świeżym powietrzu.

Na drugim piętrze budynku biurowego deweloper zbuduje zielone tarasy z ławkami, punktami ładowania telefonów, lekkimi przenośnymi krzesłami i stołami oraz roślinami w donicach.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także