21.09.2020/14:41

Założyciel sieci Lidl i Kaufland wciąż najbogatszym Niemcem. Ile jest wart jego majątek?

Dieter Schwarz, założyciel Grupy Schwarz, zarządzającej sieciami Lidl i Kaufland, pozostaje najbogatszym Niemcem w rankingu sporządzonym przez niemiecki portal "Welt am Sonntag".

Według najnowszego zestawienia „Welt am Sonntag” Dieter Schwarz, zamieszkały w miejscowości Heilbronn, wciąż pozostaje najbogatszym Niemcem. 80-letni założyciel sieci dyskontów Lidl i hipermarketów Kaufland dysponuje majątkiem szacowanym na 41,8 miliarda euro.

Na drugim miejscu jest rodzina Reimannów z majątkiem szacowanym na 21,45 mld euro – ich fortuna związana jest z markami Benckiser, Coty, Jacobs Douwe Egberts. Na trzecim stopniu podium stanęła rodzina Wolfganga Porsche z 20,0 mld euro. Majątek zarobili oczywiście na legendarnej marce samochodów. Współwłaściciele marek Porshe i Volkswagen.

Źródło: welt.de

 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także