21.02.2020/08:38

Założycielka platformy internetowej Wildberries najbogatszą Rosjanką

Tatyana Bakalchuk, założycielka platformy sprzedaży internetowej Wildberries, zajęła pierwsze miejsce w rankingu rosyjskich miliarderek magazynu Forbes. Jej fortuna wynosi obecnie 1,4 miliarda dolarów, co przewyższa wartość aktywów Eleny Baturiny, która była najbogatszą Rosjanką od 2004 roku.

Do tej pory niewiele było wiadomo o życiu Tatyany Bakalchuk. Jednym z najbardziej zamkniętych przedsiębiorców w Rosji i do niedawna bardzo niechętnie kontaktowała się z prasą. W pierwszym wydaniu Forbes Woman zrobiła wyjątek i opowiedziała o cenie swojego sukcesu, swojej osobistej marce oraz o tym, jak jej córki i mąż reagują na jej nowy status.

Przychody firmy Wildberries, która rozpoczęła się od sprzedaży odzieży wyniosły w 2018 r. 1,9 mld dolarów. Dzisiaj Wildberries sprzedaje 30 tys. marek w kilku krajach, w tym od niedawna w Polsce. O wejściu sklepu rosyjskiej miliarderki na nasz rynek pisaliśmy na początku stycznia 2020 r. 

Jak powiedziała Bakalchuk w wywiadzie dla Forbesa, firma zatrudnia 32 tys. pracowników, a każdego miesiąca ich liczba rośnie o około 600–700 osób.

Rosyjska marka Wildberries, widzi potencjał w polskim handlu internetowym, którego wartość oszacowano na 7,4 mld euro. Oprócz Rosji i Polski, spółka działa również na Białorusi, w Kazachstanie, Kirgistanie i Armenii. Na rynku europejskim firma postanowiła zacząć ekspansję od Polski, ponieważ nasz kraj jest położony najbliżej Białorusi, gdzie detalista ma już doświadczenie.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Pozhoga 21.02.2020

    Oczywiście ,,Tatiana Bakalczuk", a nie "Tatyana Bakalchuk" - w języku polskim mamy możliwość dokładnego oddania brzmienia innych języków słowiańskich, nie musimy i nie powinniśmy małpować cudzych gorszych wzorców.
    Pozdrawiam,

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.