24.02.2021/15:14

Od soboty zamknięte galerie w warmińsko-mazurskim. Przyłbica tylko dodatkowo, obok maseczki

Minister Adam Niedzielski zapowiedział, że obowiązujące restrykcje będą utrzymane w całym kraju, oprócz woj. warmińsko-mazurskiego. W tym województwie od soboty obostrzenia będą zaostrzone, nie będą działać m.in. galerie handlowe.

– Dzisiejsze wyniki wskazują, że trzecia fala się rozpędza. Na poziomie regionów ta sytuacja jest zróżnicowana. Najbardziej niepokojąca sytuacja dotyczy warmińsko-mazurskiego. Do tej pory wykonywaliśmy dosyć odważne kroki, jeśli chodzi o odmrażanie. Teraz musimy zrobić krok w tył. Tym krokiem jest właśnie województwo warmińsko mazurskie – powiedział dziś na konferencji prasowej minister zdrowia Adama Niedzielski.
 
Czwarty lockdown galerii obejmie m.in. takie obiekty, jak: Galeria Warmińska (Olsztyn), CH Auchan Olsztyn, Aura Centrum Olsztyna, Karuzela Ełk, Brama Mazur (Ełk), Galeria Mazurska (Ostróda). Obostrzenia w warmińsko-mazurskim wstępnie wprowadzono na dwa tygodnie. Dalsze decyzje będą zależały od sytuacji epdemiologicznej. 

Decyzja o tym, czy obostrzenia obejmą kolejne województwa, będzie zależała od tego, jak bardzo liczba zakażeń będzie odbiegała od średniej.  

Rząd zakazał również noszenia w miejscach publicznych innych niż maseczki okryć twarzy, w tym również przyłbic. Przyłbice i inne nakrycia twarzy można będzie nosić tylko jako dodatek do maseczki. Rząd rekomenduje również noszenie maseczek specjalistycznych, "od chirurgicznej wzwyż", choć dopuszczone będą wszystkie rodzaje maseczek.  

Przypomnijmy, minister zdrowia przyznał pod koniec stycznia, że wprowadzone w grudniu obostrzenia dotyczące galerii handlowych nie miały dużego przełożenia na sytuację epidemiczną w Polsce. – Z naszej obserwacji wynika, że skutek epidemiczny tego działania nie był wyraźnie zauważalny – mówił niedawno szef resortu zdrowia.

 

 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także