04.04.2020/15:15

Zamknięto kolejny sklep Tesco. Bez pracy ponad 50 osób

Po zamknięciu sklepu Tesco w Łomży pracę straciło ponad 50 osób. Jak informuje biuro prasowe sieci, zwolnienia były zapowiadane już na początku roku i nie mają związku z obecną sytuacją epidemiczną.

Polskie Radio Białystok podało, że informacja o planowanych zwolnieniach grupowych wpłynęła do Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży. Zwolnieniem grupowym są objęte 52 osoby. Planowane zwolnienia mają się zakończyć do 30 kwietnia.

Powiatowy Urząd Pracy w Łomży zaplanował razem z pracodawcą na 7 kwietnia spotkanie informacyjne dla zwalnianych pracowników z pracownikami urzędu. Jednakże z uwagi na ogłoszenie stanu epidemicznego spotkanie to zostało odwołane. Zakres pomocy miał dotyczyć usług rynku pracy, pośrednictwa pracy i poradnictwa zawodowego.

Osoby objęte zwolnieniem grupowym mogą kontaktować się z urzędem telefonicznie i drogą elektroniczną, także za pośrednictwem komunikatorów internetowych.

Jak poinformowało Polskie Radio Białystok biuro prasowe sieci Tesco, zwolnieni pracownicy, poza odprawami dostali także dodatkowo jedno miesięczne wynagrodzenie.

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

1 komentarz

  • Garbaty 05.04.2020

    Im szybciej pozamykają te sklepy tym lepiej.
    Byłem z żoną na zakupach w sobotę rano. To co się tam.dzieje to jakaś totalna masakra. Nie pozwala się ludziom we dwójkę podejść do kasy samoobsługowej bo wirus ja takie tam pierdziele nie a pomiędzy regałami nie da się przejść bo wszędzie z zielonymi wózkami biegają pracownicy sklepu (ci co ważą i sprawdzają towar). Jest ich ponad 80% ogólnej liczby ludzi na zakupach a przed sklepem stoi 100+ ludzi i czeka na możliwość wejścia do sklepu. Mało tego. Jeden z Panów z zielonym wózkiem tak biegał po sklepie ze potrącił swoim wózkiem starszą Panią czekająca w kolejce po ser żółty. Dobrze że za nią stał Pan, który ją złapał bo by upadła na podłogę.
    Pozamykać i rozgonić !

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.