06.07.2020/09:15

Zamojskie Zakłady Zbożowe przejdą gruntowną modernizację

Realizujemy politykę uczciwej współpracy pomiędzy producentami, firmami rolno-spożywczymi i dostawcami – powiedział wicepremier minister aktywów państwowych Jacek Sasin na terenie Zamojskich Zakładów Zbożowych, które wkrótce przejdą gruntowną modernizację.

Dzięki inwestycji, wartej 10 milionów złotych, wzrosną m.in. możliwości magazynowe zakładów: z 55 do 65 tysięcy ton. Modernizacja pozwoli też na podniesienie wydajności z obecnych 100 do około 300 ton na dobę. Skorzystają również dostawcy, czyli rolnicy indywidualni.

– Zboże, trafia do tych zakładów bez udziału pośredników i pochodzi wyłącznie od polskich producentów. Dzięki temu rolnik otrzymuje dobrą cenę i unika tego, co bywa zmorą producentów rolnych w Polsce - zagranicznych sieci handlowych, nastawionych przede wszystkim na maksymalizację swoich zysków – powiedział wicepremier Jacek Sasin.

Równocześnie podkreślił znaczenie województwa lubelskiego jako spichlerza Polski i doskonałego miejsca inwestowania w przemysł rolno-spożywczy.

Jacek Sasin zwrócił też uwagę na wpływ, jaki przyszła modernizacja firmy będzie miała na promocję polskich produktów. Chodzi m.in. o mąkę zamojską i inne produkty opuszczające zakład. – Jestem przekonany o tym, że nie mamy się czego wstydzić, a jakość naszych produktów zasługuje na uznanie klientów – dodał.

Zamojskie Zakłady Zbożowe to ostatni pszenny młyn na terenie Polski wschodniej ze stuprocentowym udziałem Skarbu Państwa. Przetwarza 25 000 – 30 000 ton pszenicy rocznie. Po modernizacji zdolność produkcyjna wzrośnie do ok. 90 000 ton rocznie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.