30.07.2020/06:58

Zarząd Eurocash rekomenduje brak wypłaty dywidendy za 2019 r.

Zarząd Grupy Eurocash zamierza rekomendować Zwyczajnemu Walnemu Zgromadzeniu rezygnację z wypłaty dywidendy za 2019 r. i przeznaczenie całości zysku na kapitał zapasowy. Za przyczynę takiego działania wskazywane jest "pojawienie się pandemii koronawirusa i trudne do przewidzenia jego skutki dla polskiej i światowej gospodarki".

- Sytuacja finansowa Grupy Eurocash jest komfortowa - twierdzi cytowany w komunikacie Jacek Owczarek, członek zarządu Grupy Eurocash. - Miesiąc temu, w trudnych czasach pandemii wynegocjowaliśmy z konsorcjum banków umowę na 3-letni kredyt rewolwingowy na kwotę 600 mln złotych. Pozyskaliśmy również 50 mln euro finansowania z EBOR. Kontynuujemy inwestycje w nowe technologie, rozbudowujemy platformę eurocash.pl oraz programy lojalnościowe - wymienia.

Menedżer wskazuje też na dokupienie pod koniec czerwca 56 proc. akcji Frisco. - Decyzja o przeznaczeniu na kapitał zapasowy 100 proc. ogólnej sumy zysku jednostkowego za rok 2019 wynika jedynie z niestabilnej sytuacji makroekonomicznej. Powiększając kapitał własny zwiększamy bezpieczeństwo finansowe spółki - podkreśla Owczarek.

W komunikacie Eurocash pojawiła się informacja, że zmiana polityki dywidendowej spółki ma charakter jednorazowy i ma zastosowanie wyłącznie do wypłaty dywidendy z zysku netto za 2019 r.

WZA Grupy Eurocash zaplanowane jest na 25 sierpnia.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także