18.09.2020/12:10

Zarządca Galerii Północnej wynegocjował z bankami łagodniejsze warunki finansowania projektu

Zarząd spółki Globe Trade Centre S.A. (GTC) poinformował w komunikacie giełdowym, że 17 września 2020 r. Centrum Światowida – spółka zależna GTC prowadząca projekt Galeria Północna – zawarła aneks do umowy pożyczki z bankami Bank Polska Kasa Opieki oraz polskim oddziałem Industrial and Commercial Bank of China. Strony finansujące złagodziły warunki kredytowania.

Zgodnie z aneksem, banki zgodziły się na złagodzenie covenantów dotyczących wskaźnika DSCR (wskaźnik pokrycia zadłużenia) na okres 18 miesięcy oraz naprawienie naruszenia wskaźnika LTV (wskaźnik kredyt do wartości) po zawarciu aneksu.

W zamian, Centrum Światowida zgodziła się dokonać dwóch przedpłat udzielonej pożyczki w łącznej wysokości ok. 12,5 mln euro, co stanowi łącznie ok. 6,67 proc. kwoty kredytu pozostałej do spłaty na dzień 30 czerwca 2020 r.

„Zawarcie Aneksu oznacza, że Spółka z sukcesem zakończyła negocjacje ze Stronami Finansującymi, o których mowa w raporcie bieżącym nr 17/2020 z dnia 15 lipca 2020 r. i jest w stanie ponownie przeklasyfikować zobowiązania z tytułu tej pożyczki do zobowiązań długoterminowych.” – czytamy w komunikacie.

Galeria Północna rozpoczęła działalność we wrześniu 2017. Jest to obiekt czwartej generacji, z rozbudowaną funkcją rekreacyjną i rozrywkową. Obiekt dyskonuje ok. 64 tys. mkw powierzchni GLA. Mieści ponad 200 sklepów, ok. 20 lokali gastronomicznych oraz mutlikino.

Galeria Północna, jako pierwsze centrum handlowe w Polsce uruchomiła na dachu ogród z naturalną roślinnością, tężnią solankową oraz atrakcjami dla najmłodszych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także