14.02.2020/08:36

Zarządca Piotra i Pawła negatywnie o alternatywnych propozycjach układowych, zwiększających poziom spłaty

Na tydzień przed głosowaniami nad układem w spółkach tworzących sieć supermarketów Piotr i Paweł, zarządca sądowy zapowiada w komunikacie, że "pozytywnie zaopiniuje złożone propozycje układowe" podczas zgromadzenia wierzycieli. - Wykonanie zaproponowanych układów doprowadzi do spłaty wierzycieli w znacznie wyższym stopniu niż w przypadku podziału środków w upadłości - uważa zarządca.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
 • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
 • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
 • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
 • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
 • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

6 komentarzy

 • Nie 21.02 16.02.2020

  Przecież ktoś tu traktuje wierzycieli z góry i ma ich głęboko w d...e próbując jeszcze szantażu ze układ będzie tylko taki a nie inny jak się wierzycielą nie podoba 10% to mogą dostać zero, negocjacje są niemożliwe
  W zamian oczekują super warunków u dostawców i kredytów kupieckich na 60dni! level bezczelności maksymalny !!! Buta Hardcore

 • Ekspert rynku 15.02.2020

  Dość dżiwny iż bogata firma z RPA, która na dodatek ogłaszałą w tym tygodniu bardzo dobre wyniki sprzedaży, nie zaproponuje całkowitą, a przynajmniej większościową, spłatą wierzycieli ? Czy SPAR sądzi iż kupi firmę za złotówke i nie ponosi żadnej odpowiedzialnośći za jej długów ? Miejmy nadzieję iż dostawcy i wierzyciele nie dają sobie tak traktować, i iż sąd wykąże zrozumienie podstawowych mechanizmach rynkowych...

 • Gość 2466 15.02.2020

  W piątek tj 14.02 otwarto w Rzeszowie (Milenium Hall /Kopisto) sklep Eurospar (w miejscu Piotr i Paweł)

 • veto 15.02.2020

  Skoro Spółka z RPA kupiła za przysłowiową złotówkę udziały w PiP, i chce na tym podmiocie prowadzić dalszą działalność tyle, że zmienionym szyldem, to chyba oczywistym powinno być, że powinna spłacić wszystkie zobowiązania, 100%?
  Jeśli dostawca od sprzedanego towaru zapłacił 23% VAT i 19% podatku dochodowego, poniósł koszty zakupu surowców, produkcji i transportu, to w jaki niby sposób ma go zaspokoić 10% spłaty należności?
  Dlaczego ktoś, podpierając się prawem próbuje nieuczciwie ograć innych rzetelnych przedsiębiorców?

 • Mariolka z Wawy 14.02.2020

  Pan Patryk tez sobie zredukuje swoje wynagrodzenie do 10%??
  Ta firma ma ego jak z Ziemi na Księżyć. Oni są przekonani że uratowali wielu dostawców i spłatę jaką proponują wszyscy powinni brać z pocałowaniem afrykańskiego sygnetu.Plany jakie mają na podpicie Polski dadzą Wam wszystkim zarobić wielokrotności tych 10% w najbliższym czasie bo Wasze Ciężarówki i Tiry beda jeździć tylko do Spara.
  Ps. Tylko narazie w tym Blue City gorzej niż w Piotrze i Pawle

 • Dostawca 14.02.2020

  Pan Patryk pobiera zapewne spore wynagrodzenie od całego procesu Sanacyjnego niezależnie od wyniku jego zakończenia. Nowy właściciel międzynarodowy koncern SPAR kupując udziały miał pełną wiedze o wielkości długów jakie ma spółka Piotr i Paweł . Zatem powinien spłacić te zobowiązania chcąc kontynuować ten biznes. Dlaczego byli i obecni dostawcy którym zaproponowano spłatę 10% maja się na to zgodzić. Dlaczego na to pozwala prawo. Poszczanie takiego komunikatu to wyrokowanie przed wyrokiem z powodu tego że wielu dostawców nie zgodzi się na 10%.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.