20.02.2020/12:15

Zarządca ZM Kania chce zatwierdzenia sprzedaży części firmy Cedrobowi

Zarządza Zakładów Mięsnych Henryk Kania złożył w sądzie rejonowym w Katowicach wniosek o zatwierdzenie warunków sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa spółki na rzecz Cedrobu. Wcześniej ta druga firma zaproponowała ofertę zakupu w wysokości 100 mln złotych.

Cedrob, oprócz ustalonych 100 mln złotych zapłaci także podatek od towarów i usług. Oferta do zarządcy sądowego Mirosława Możdżenia wpłynęła dwa dni temu, 18 lutego tego roku.Oferta została złożona w ślad za wnioskiem o ogłoszenie upadłości spółki.

Od czerwca 2019 r. ZM Henryk Kania znajdowały się w trakcie przyspieszonego postępowania układowego. Na początku września sąd w Katowicach uchylił zarząd własny dłużnika nad całością majątku i ustanowił zarządcę.

Na początku grudnia 2019 r. zarządca Zakładów Mięsnych Henryk Kania złożył w Sądzie Rejonowym Katowice – Wschód w Katowicach uproszczony wniosek o ogłoszenie upadłości spółki, a katowicki sąd umorzył przyspieszone postępowanie układowe.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.