04.07.2020/15:23

Zarzuty dla krewkiego klienta bez maseczki, który zwyzywał i opluł ochroniarza

Chociaż noszenie maseczek w sklepach jest obowiązkowe, wciąż wiele osób nie przestrzega tych zaleceń. Kilka dni temu w jednym z krakowskich dyskontów klient, który wszedł do sklepu bez osłoniętej twarzy, a następnie zwyzywał i opluł ochroniarza, który zwrócił mu uwagę. 37-latek został zatrzymany przez policję.

Ochroniarz zwrócił uwagę jednemu z dwójki mężczyzn wchodzących do dyskontu w krakowskich Mistrzejowicach. Ponieważ jeden z nich nie miał maseczki, został poproszony o opuszczenie sklepu. Po chwili jednak wrócił wyzywając ochroniarza i odgrażając się, że „Ukrainiec nie będzie rządził w Polsce, kto może wejść do sklepu”, a na koniec opluł go. Jak się okazało ochroniarz pochodził z Białorusi.

Chodzącego po sklepie, pokrzykującego i wymachującego rękami mężczyznę nagrała klientka sklepu. Film trafił do Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych w Warszawie, który zawiadomił policję.

Mężczyzna został zidentyfikowany – także dzięki nagraniom z monitoringu – i zatrzymany. Usłyszał zarzut publicznego znieważenia osoby z powodu przynależności narodowej i grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • Gość 06.07.2020

    (komentarz niezgodny z regulaminem forum)

  • Gość 06.07.2020

    Widz

  • PL_PL 06.07.2020

    "Krakówek"- bardzo dobra reakcja obywatelska tej Pani z telefonem :) A zmaseczkami w każdym punkcie handlowym i gastronomicznym nadal jest ogromny problem.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.