07.11.2019/10:13

Zaskakujący sukces Ikei w Wielkiej Brytanii

Ikea prowadzi w Wielkiej Brytanii 22 sklepy i zatrudnia 11 181 pracowników. Siec pochwaliła się właśnie, że jej sprzedaż na brytyjskim rynku wzrosła o 8 proc. i do 31 sierpnia osiągnęła 2,1 miliarda funtów w ciągu roku. W tym samym czasie globalna sprzedaż sieci na całym świecie wzrosła o 5 proc.

Ikea zwiększyła również swój udział w brytyjskim rynku wyposażenia wnętrz do 9 proc., w porównaniu z 8,4 proc. Sieć zwiększyła sprzedaż ekologicznych gadżetów i sprzedaż w kanale online. Sprzedaż pojemników na lunch wzrosła o 127 proc., sprzedaż butelek wielokrotnego użytku wzrosła o 55 proc., a sprzedaż pojemników z recyklingu wzrosła o 15 proc..

Wyniki sieci wzmocnił także gwałtowny wzrost sprzedaży internetowej – obecnie to 19 proc. całej sprzedaży sieci. Brytyjska strona internetowa zanotowała w ciągu roku 224 mln odwiedzin. Sieć inwestuje także w aplikacje, które umożliwiają m.in. zobaczenie danego mebla w swoim domu, a także w dostawy. Sieć otworzyła niedawno dwa nowe centra dostaw dla klientów w Londynie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.