20.06.2013/09:58

Zatory płatnicze hamują inwestycje firm handlowych

Aż 91 proc. firm z sektora handlowego wskazuje, że ma problemy z odzyskaniem należności – podaje PAP, powołując się na badanie Krajowego Rejestru Długów i Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych.

Chodzi o badanie „Portfel należności polskich przedsiębiorstw". Wynika z niego, że ponad 38 proc. przedsiębiorców prowadzących działalność w sektorze handlu uważa, że zatory płatnicze utrudniają im realizację projektów inwestycyjnych. Branża wskazuje też na utrudnienia w regulowaniu własnych zobowiązań (około 35 proc. wskazań) czy redukcję zatrudnienia lub obniżki płac z powodu zaległych należności (16 proc.). O blisko 6 proc. w stosunku do badania z poprzedniego kwartału wzrósł odsetek firm, które uważają, że ich sytuacja pogorszyła się. W ubiegłym kwartale handlowcy czekali na płatności od kontrahentów średnio 3 miesiące i 21 dni. Teraz czas ten wydłużył się do 3 miesięcy i 28 dni.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.