27.08.2018/12:37

Zatory płatnicze w branży e-commerce wzrosły o prawie jedną piątą

Branży e-commerce sprzyja koniunktura, nawyki klientów, a od niedawna też zakaz handlu w niedzielę. Mimo tego ryzyko nieotrzymania płatności z tej branży rośnie. W pół roku, o niemal jedną czwartą zwiększyła się liczba firm posiadających problemy w rozliczeniach, a suma ich zaległości wzrosła do 126 mln zł – wynika z danych BIG InfoMonitor oraz BIK. Kondycja finansowa przedsiębiorstw zajmujących się sprzedażą wysyłkową i internetową jest jednak lepsza niż wcześniej – podaje wywiadownia gospodarcza Bisnode Polska.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

1 komentarz

  • mewa 30.08.2018

    No i kolejna branża zaczyna mieć problemy. Słabo. A tyle się mówi o zachowaniu płynności finansowej.. sama staram się nie popełniać błędów które popełnił już ktoś inny, więc sprawdzam każdego potencjalnego kontrahenta. Nie obiecuję super współpracy jeśli ktoś próbuje mnie nabrać co do wypłacalności, zresztą certyfikat Rzetelna Firma mówi wszystko o czyjejś kondycji finansowej. Klikam w baner i wiem czy ktoś mówi prawdę czy ściemnia.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.