28.01.2019/08:39

Zbliża się termin rozliczeń z opłaty recyklingowej od foliówek

Do 15 marca br. przedsiębiorcy, którzy musieli pobierać opłaty za torebki foliowe o grubości do 50 mikronów, powinni rozliczyć się z państwem. Tymczasem do tej pory nie wiadomo, na jakie konto powinni wpłacać pieniądze - pisze Dziennik Gazeta Prawna.

Ustawa z października 2017 roku zobowiązała przedsiębiorców do pobierania opłat, które powinny wpływać "do budżetu państwa". Problem w tym, że nikt nie wie, na jakie dokładnie konto powinno się wpłacać pieniądze za torebki foliowe.

Już niebawem ma się to zmienić. 11 lutego w życie wejdą przepisy, zgodnie z którymi przedsiębiorcy wszystkie opłaty wpłacą na konta marszałków województw. Łączne wpływy mają wynieść nawet 1,1 mld złotych.

Zgodnie z przepisami, opłaty za dany rok należy przekazać do 15 marca roku następnego. Dlatego mimo że przepisy obowiązują od 1 stycznia 2018 roku, problem pojawił się dopiero teraz.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Viollka 28.02.2019

    Czy już wiadomo jak rozliczyć opłatę recyklingowa?

  • Viollka 28.02.2019

    Czy już wiadomo jak rozliczyć opłatę recyklingowa?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.