05.08.2016/10:25

Zenon Sroczyński chce odzyskać od Coliana markę napojową Hellena

Zenon Sroczyński, twórca firmy i marki napojowej Hellena, którą po upadłości wykupił Colian, składa kolejne zawiadomienia do prokuratury i marzy, że odzyska markę i wróci do napojowego biznesu. W Kaliszu śledczy badają sprawę sprzedaży znaków towarowych - informuje "Puls Biznesu".

Przypomnijmy, że firma Hellena upadła w 2005 r., a dwa lata później firma Colian (wtedy Jutrzenka) odkupiła biznes i markę od syndyka masy upadłościowej. Poznański koncern słodyczowy musiał dużo zainwestować, aby wyprowadzić spółkę na prostą.

Na początku 2015 r. Zenon Sroczyński zapowiedział na łamach „Puls Biznesu” walkę o odzyskanie brandu. Twierdził, że marka Hellena nie została nigdy wniesiona do spółki o tej samej nazwie, lecz pozostała własnością rodziny, a co za tym idzie — syndyk nie mógł jej sprzedać. Roszczenia z tytułu bezprawnego, jego zdaniem, korzystania z marki oraz z tytułu praw autorskich oszacował na ponad 100 mln zł, zaś pieniądze chce zainwestować w biznes napojowy.

Sroczyński złożył też aż pięć zawiadomień o popełnieniu przestępstwa przez: syndyka, prawników (w tym rzeczników patentowych) reprezentujących Coliana oraz Urząd Patentowy w czterech prokuraturach (po jednym w Kaliszu, Poznaniu i Łodzi oraz dwa w Warszawie).

Colian odpiera zarzuty twórcy Helleny, twierdząc, że nie ma podstaw do twierdzenia, że prawa do znaków czy to aktualne czy też w momencie ich zbywania przez syndyka mogły należeć do Zenona Soroczyńskiego czy kogokolwiek innego.

Kaliska prokuratura chce jednak przyjrzeć się sprzedaży marki Hellena.

Puls Biznesu

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.