13.10.2016/13:00

Zlikwidowano dwie nielegalne fabryki papierosów

Funkcjonariusze CBŚP z Łodzi i Warszawy zatrzymali 13 osób, które zajmowały się handlem nielegalnym tytoniem. Jak informuje RMF FM, podczas akcji policja zabezpieczyła 9 ton krajanki i ponad 3,5 miliona papierosów.

Fabryka z nielegalnymi papierosami znajdowała w się w Ursusie, w betonowych bunkrach po byłej fabryce traktorów. Zatrzymano w niej trzy osoby i zabezpieczono ponad 1,3 mln sztuk papierosów oraz 6,5 tony krajanki tytoniowej, która warta jest ponad 5 mln złotych. Jednocześnie w powiecie pruszkowskim policja aresztowała pięć innych osób, związanych ze sprawą.

Druga z fabryk była zlokalizowana w powiecie kutnowskim, mieściła się w pomieszczeniach po kurnikach. Zatrzymano tam cztery osoby i zarekwirowano 2,5 mln gotowych papierosów i 2,5 tony tytoniu. Straty Skarbu Państwa z powodu działalności obu fabryk szacowane są na około 9 mln złotych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.