11.10.2019/17:08

ZM Henryk Kania: Prokuratura chce zabezpieczyć niemal 15 mln zł

Zakłady Mięsne Henryk podały, że 10 października pełnomocnikowi zarządcy doręczono zarządzenie zabezpieczenia. Na podstawie tego zarządzenia prokuratura zawnioskowała do Urzędu Skarbowego o dokonanie zabezpieczenia należności pieniężnej w kwocie 14,7 mln zł.

Podstawę prawną zarządzenia stanowi postanowienie o zabezpieczeniu majątkowym wydane przez Prokuraturę Regionalną w Katowicach dnia 25 września 2019 r. w którym postanowiono zabezpieczyć na mieniu Spółki obowiązek zwrotu równowartości uzyskanej korzyści majątkowej na rzecz Drugiego Śląskiego Urzędu Skarbowego w Bielsku-Białej, w kwocie co najmniej 14,7 mln zł. Jest to związane z popełnieniem przez prezesa zarządu spółki przestępstw skutkujących przysporzeniem majątkowym na jej rzecz.

Zabezpieczenie ma zostać dokonane poprzez: zajęcie wierzytelności przysługującej spółce w kwocie 5,1 mln zł tytułem roszczenia o zwrot podatku naliczonego nad należnym zadeklarowanej w deklaracji podatkowej tego podmiotu za miesiąc czerwiec 2019 r., oraz zajęcie kwoty 192 tys. zł znajdującej się na rachunku sum depozytowych Drugiego Śląskiego Urzędu Skarbowego w Bielsku-Białej, wyegzekwowanej w postępowaniu egzekucyjnym, prowadzonym wobec spółki.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.