09.06.2016/11:12

Zakłady Mięsne Peklimar z grupy Bruno Tassi kupią Zakłady Mięsne Unimięs

Zakłady Mięsne Peklimar S.A. z grupy kapitałowej Bruno Tassi złożyły w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o zgodę na przejęcie Zakładów Mięsnych Unimięs z Chrzanowa.

Zakłady Mięsne Peklimar S.A. planują przejęcie kontroli nad spółką Zakłady Mięsne Unimięs sp. z o.o. poprzez nabycie 100 proc. udziałów w kapitale zakładowym tej spółki. Spółka

Zakłady Mięsne Peklimar S.A. należy do grupy kapitałowej Bruno Tassi, która prowadzi działalność na rynku produkcji i przetwórstwa mięsa i wędlin oraz wprowadzania do obrotu przez sprzedaż hurtową i detaliczną.

Zakłady Mięsne Unimięs nie należą do żadnej grupy kapitałowej. Spółka prowadzi działalność w obszarze produkcji i przetwórstwa mięsa oraz wprowadzania go do obrotu na rynek hurtowy i detaliczny.

Grupa Bruno Tassi i ZM Unimięs prowadzą działalność głównie na terenie Polski z minimalnym udziałem eksportu. Zamierzona koncentracja przedsiębiorców ma na celu zwiększenie potencjału dystrybucyjnego jej uczestników oraz wzbogacenie asortymentu oferowanego do sprzedaży. Dodatkowym impulsem do przeprowadzenia przedmiotowej koncentracji jest chęć sprostania przez uczestników koncentracji ze strony coraz prężniej działających przedsiębiorców, w tym głównie przedsiębiorców o zasięgu międzynarodowym, na rynku produkcji i dystrybucji mięsa i wyrobów mięsnych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.