03.01.2017/10:55

Zmarł William Salice, twórca Kinder Niespodzianki

W minionym tygodniu w wieku 83 lat zmarł we włoskiej Pawii William Salice, twórca jajka Kinder Niespodzianka. Z firmą Ferrero związany był od 1960 r., a słynny na cały świat produkt z zabawką w środku zaprojektował w 1974 r.

Salice stworzył dla Ferrero nie tylko Kinder Niespodziankę, ale także pralinki i "kieszonkową kawę". Produkty te były fundamentami ekspansji włoskiego przedsiębiorstwa na wszystkie kontynenty. Dziś przychody Grupy Ferrero przekraczają 10 mld euro, co daje firmie pozycję trzeciego największego producenta słodyczy na świecie.

Śmierć Williama Salice'a to kolejna smutna wiadomość dla spółki wywodzącej się z Alby. Przypomnijmy, w lutym 2015 r. w Monako zmarł Michele Ferrero, wieloletni dyrektor generalny i twórca sukcesu Ferrero. William Salice postrzegany był przez pół wieku jako jego prawa ręka.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.