16.05.2018/15:40

Zmiana na stanowisku szefa firmy Hortex. Tomasz Kurpisz odchodzi po 19 latach

Paweł Gurgul obejmie stanowisko prezesa zarządu spółki Hortex. Na fotelu zastąpi Tomasza Kurpisza - wynika z informacji Wiadomości Handlowych. Doniesienia portalu potwierdziła firma w komunikacie.

Paweł Gurgul oficjalnie obejmie stanowisko 1 czerwca br. Do tej pory zajmował stanowisko dyrektora generalnego i prezesa zarządu Pepsico w Polsce. Wcześniej pracował m.in. w Kraft Polska.

Jak wynika z komunikatu prasowego firmy Hortex, który potwierdził doniesienia Wiadomości Handlowych, Paweł Gurgul oprócz funkcji prezesa spółki Hortex, obejmie także stanowisko prezesa spółki Ortika. To firma, która zajmuje się branżą mrożonkową w grupie.

- Rada Nadzorcza jest przekonana, że Paweł Gurgul będzie miał nieodzowny wpływ na wdrożenie oraz realizację nowej strategii Grupy Hortex i razem z obecną załogą będzie dalej dynamicznie rozwijał Grupę w oparciu o cele wspólnie uzgodnione z obecnym właścicielem - brzmi oficjalny komunikat.

Tomasz Kurpisz zajmował stanowisko od 19 lat. Rada nadzorcza spółki podziękowała mu w komunikacie za pracę.

Przypomnijmy, w ostatnich miesiącach w grupie Hortex doszło do wielu zmian personalnych. To m.in. efekt przejęcia firmy przez Mid Europa Partners z rąk Argan Capital. Jak informowaliśmy pod koniec marca, Dariusz Paprot pożegnał się z funkcją wiceprezesa spółki.

Jak wówczas pisaliśmy, nowy właściciel przystąpił również do zmiany kultury korporacyjnej Horteksu. Częściej niż wcześniej w komunikacji wewnątrz firmy pojawia się język angielski. W centrali pojawili się doradcy związani z Mid Europa Partners. Ich celem jest zmniejszenie kosztów działania przedsiębiorstwa, a także zmiana jego struktury i sposobu funkcjonowania (m.in. polityki magazynowania zapasów surowców potrzebnych do produkcji).

15 maja z kolei rezygnację z funkcji wiceprezesa złożył Krzysztof Stojanowski. Stojanowski będzie pełnił swoją funkcję do 10 sierpnia br. Jak wynika z informacji wiadomoscihandlowe.pl, ze starego zarządu na stanowisku pozostał jedynie Mirosław Graczyk.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.