06.12.2019/21:21

Zmiana prezesa w Grupie Lotos. Mateusz Bonc odwołany, zastąpi go Jarosław Wittstock

Rada nadzorcza Grupy Lotos S.A. zdecydowała o odwołaniu ze składu zarządu spółki Mateusza Bonca, prezesa zarządu, z dniem 6 grudnia 2019 r. Pełnienie funkcji prezesa rada powierzyła Jarosławowi Wittstockowi, obecnemu wiceprezesowi zarządu.

W Zarządzie Grupy Lotos S.A. zasiadają również: Zofia Paryła, wiceprezes zarządu ds. finansowych, Jarosław Kawula, wiceprezes zarządu ds. produkcji i handlu oraz Marian Krzemiński, wiceprezes ds. inwestycji i innowacji.

Jarosław Wittstock w Zarządzie Grupy Lotos S.A. zasiada od 11 września 2018 roku, pełniąc funkcję wiceprezes zarządu ds. korporacyjnych

Menadżer z blisko 25 letnim stażem w zarządzaniu zespołami liczącymi od kilku do kilkuset pracowników w firmach z kapitałem polskim i międzynarodowym. Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego.
Karierę zawodową rozpoczął w 1992 roku w Banku Gospodarki Żywnościowej SA. Posiada bogate doświadczenie menedżerskie m.in. w branży leasingowej [BG Leasing SA – dyrektor Biura Handlowego Centrali, Hanza Leasing SA - prezes zarządu]; FMCG [ Polmlek Maćkowy – prezes zarządu,; farmaceutycznej [PZF Cefarm  – dyrektor zarządzający] oraz medycznej [prezes zarządu ZKS Szpital Gdańsk Sp. z o.o., dyrektor zarządzający Swissmed Centrum Zdrowia SA].

Prowadził także własną firmę doradczą. W latach 2016-2017 był Dyrektorem Oddziału Pomorskiego ARiMR. Od marca 2017 roku związany zawodowo z Grupą Energa, najpierw jako dyrektor Departamentu Marketingu i Komunikacji w Energa SA, a od maja 2017 roku jako wiceprezes zarządu Energa Obrót SA  zarządzający takimi obszarami jak: nadzór korporacyjny, handel hurtowy, sprzedaż do rynku biznesowego a także marketing.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • LOTOS w rękach PO 07.12.2019

    Jarosław Wittstock reprezentuje interesy PO podobnie jak jego koledzy z jednej wioski pod Gdańskiem czyli z Lublewa. Z ich inicjatywy w ciągu kilku lat zostali zwolnieni z Lotosu wszyscy, których sympatie polityczne były po stronie PiS. Nie rozumiem co PiS wyprawia oddając LOTOS w ręce platformersów!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.