19.10.2018/12:09

Zmiany personalne we władzach Coca Coli w regionie Europy Centralnej i Wschodniej

Nikos Koumettis objął stanowisko prezesa Coca Coli na region EMEA. Zastąpił tym samym Briana Smitha, który został powołany na prezesa i COO całej grupy Coca Cola. To nie koniec zmian personalnych na najwyższych szczeblach firmy.

Nikos Koumettis do tej pory pełnił funkcję prezesa na region Europy Centralnej i Wschodniej. Do jego obowiązków należało zarządzanie łącznie 26 krajami, w tym Polską, Rosją czy Włochami.

Jego stanowisko zajmie Lana Popovic, dotychczasowa manager generalna franczyzy na Północną i Wschodnią Europę. Wcześniej z kolei pracowała jako manager generalna franczyzowa na kraje nadbałtyckie i Polskę. Lana Popovic dołączyła do zespołu Coca Coli w 2001 roku.

Wśród innych, kluczowych zmian na stanowiskach kierowniczych, wymienić można nowego prezesa na region Azja-Pacyfik. Funkcję obejmie Manuel “Manolo” Arroyo. Dotychczasowy prezes, John Murphy, od 16 marca 2019 roku obejmie funkcję wiceprezesa wykonawczego i CFO w grupie Coca Cola.

Wszystkie zmiany wejdą w życie od 1 stycznia 2019 roku.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.