15.02.2020/10:45

Zmiany w prawie i plany wiodących graczy FMCG w podsumowaniu tygodnia

Kolejny tydzień przed nami, a za nami ciekawe wydarzenia w branży handlowej – tradycyjnej i e-commerce. Zmiany w prawie, które będą miały duży wpływ na branżę napojów – uchwalono ustawę o opłatach od słodkich napojów i od małpek alkoholowych. Nie wykluczona jest sprzedaż sieci perfumerii Douglas, a także inne ciekawe tematy, o których przypominamy poniżej.

Resort rozwoju prognozuje, że wzrost cen wkrótce spowolni

Eksperci Ministerstwa Rozwoju prognozują, że inflacja w lutym spowolni rdr do 4,2 proc. z 4,4 proc. w styczniu. przypomnijmy, że GUS podał w piątek, że ceny towarów i usług konsumpcyjnych w styczniu 2020 r. wzrosły rdr o 4,4 proc., a w porównaniu z poprzednim miesiącem ceny wzrosły o 0,9 proc.

W ocenie resortu rozwoju w lutym wskaźnik cen spowolni w relacji do stycznia o ok. 0,6 pkt. proc. W porównaniu do lutego 2019 wskaźnik inflacji w bieżącym miesiącu powinien wynieść ok. 4,2 proc. Spowolnieniu presji cenowej sprzyjać powinny m.in. ceny w transporcie oraz łączności i komunikacji.

Żabka chce podbić miejscowości turystyczne

Żabka uruchomiła pierwszy sklep pawilonowy pod skocznią narciarską im. Adama Małysza w Wiśle Malince. Placówka o powierzchni 68 mkw., z dopasowanym do tej lokalizacji asortymentem pozwoli na szybkie i wygodne zakupy turystom, narciarzom i kibicom skoków narciarskich czy zawodów biegowych, zarówno w sezonie letnim jak i zimowym.

– Uruchamiamy sklepy w nowych, atrakcyjnych turystycznie lokalizacjach, aby być wszędzie tam, gdzie oczekują tego nasi klienci. Cieszymy się, że możemy rozwijać naszą sieć w zimowym kurorcie - Wiśle, z ofertą dopasowaną przede wszystkim do potrzeb turystów, którzy przybywają tu o każdej porze roku. W trwającym sezonie narciarskim, wszyscy kibice i fani sportów zimowych mogą w przerwie korzystania z uroków zimy, „skoczyć” do Żabki po ciepłą przekąskę czy gorącą kawę na wynos – zaznacza Adam Manikowski, wiceprezes Żabka Polska.

Allegro.pl zainwestuje 1 mld złotych w rozwój swojego ekosystemu

W 2020 r. platforma Allegro.pl planuje zainwestować 1 mld złotych w dalszy rozwój swojego ekosystemu i rozwiązania, które pozwolą budować "doskonałe doświadczenie kupujących oraz umożliwią dalszy rozwój biznesu ponad 100 tys. firm handlowych działających na platformie."

Allegro podkreśla, że rok 2019 r. był bardzo udany dla naszej platformy. „Polacy wybierają Allegro jako ulubione miejsce robienia zakupów, a sprzedawcy z powodzeniem rozwijają swoją działalność na platformie. W ubiegłym roku dodali aż 40 mln nowych ofert, co daje w sumie 130 mln. Co tydzień działalność otwierało tysiąc nowych kont firmowych” – podkreślają przedstawiciele Allegro.pl.

Spar Group w cztery lata chce mieć w Polsce co najmniej 400 sklepów

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • dtdtx 19.02.2020

    amazon ich pożre , koniec z allegro

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.