28.12.2016/10:06

Zmiany w radzie nadzorczej InPostu

Zarząd spółki InPost poinformował o otrzymaniu pisma zawierającego rezygnację z pełnienia funkcji w radzie nadzorczej przez Aleksandrę Magaczewską z dniem 31 grudnia 2016 r. Jest już kandydat na jej miejsce.

- Zgodnie z wyżej opisanym pismem, przyczyną złożenia rezygnacji jest podjęcie przez panią Aleksandrę Magaczewską nowej aktywności zawodowej począwszy od 1 stycznia 2017 roku, która spowodowałaby konflikt interesów z dalszym funkcjonowaniem w radzie nadzorczej emitenta - podała giełdowa spółka we wtorkowym komunikacie.

Kandydatem na miejsce, jakie zostanie zwolnione w radzie nadzorczej firmy, został Andrzej Kasperek. To finansista, od blisko 20 lat związany z rynkiem kapitałowym w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Kasperek aktualnie jest członkiem rady nadzorczej w spółkach TIM i RAM-Serwis, a w przeszłości pełnił podobną funkcję w takich firmach, jak Polimex-Mostostal, Sonel, RAM-Serwis, Teta oraz PKM Duda.

Kasperek od 2012 r. jest partnerem zarządzającym w firmie Investsight, zajmującej się doradztwem w obszarze strategii i finansów przedsiębiorstw, transakcji kapitałowych i relacji inwestorskich. Dawniej związany był m.in. z Unicredit, UBS, Citigroup i HSBC.

O tym, czy Kasperek dołączy do rady nadzorczej InPostu, zadecyduje nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy zaplanowane na 23 stycznia 2017 r.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.