01.08.2017/09:41

Zmienia się model komunikacji marketingowej

Sam spot reklamowy to dziś za mało. Konsumenta trzeba umieć wciągnąć i zaangażować - przekonuje „Dziennik Gazeta Prawna”. Szczególnie dobrze tę wiedzę przyswoiły firmy z branży FMCG. 
 

Jednostronny przekaz reklamowy, za sprawą mediów społecznościowych, zmienił się dziś w dialog.

Przykładem udanej kampanii wychodzącej poza tradycyjny kanał komunikacji jest np. akcja „W kuchni z Wedlem” - oparcie całej kampanii na pomyśle gotowania było w przypadku czekolady nieoczywistym posunięciem i pozwoliło dotrzeć do młodych odbiorców. Oprócz reklam telewizyjnych producent zadbał o filmy i przepisy w internecie oraz aktwyność w mediach społecznościowych i prasie.

Pomysł na gotowanie wykorzystał z sukcesem także Iglotex w kampanii mrożonek Proste historie oraz sieć Lidl, w kampanii której ceny zeszły na dalszy plan, a motywem przewodnim reklam były pojedynki kulinarne Pascal kontra Okrasa. Gazeta podkreśla, że często za innowacje chwalone są także reklamy piwa.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.