28.10.2020/17:22

Znamy nazwę i plany rozwoju sieci dyskontów rosyjskiej grupy X5

Dyrektor ds. strategii X5 Retail Group ,Vladimir Salakhutdinov, poinformował dziś o uruchomieniu sieci hard dyskontów pod szyldem Czyżyk – donosi portal Retail.ru.

X5, sieć Czyżyk (materiały prasowe)

Podczas konferencji dla inwestorów Vladimir Salakhutdinov zdradził, że sklepy będą nosiły nazwę Czyżyk. Została ona wybrana dlatego, że czyżyk to szybki i przyjazny ptak, który budzi pozytywne skojarzenia. Dodatkowo jego nazwa stanowi akronim dwóch słów „czarny” i „żółty”, a taka właśnie będzie kolorystyka placówek działających w ramach nowej sieci. 

W tym roku X5 Retail Group planuje uruchomić kilka pilotażowych dyskontów pod logo Czyżyk (pierwszy zostanie otwarty 29 października w Moskwie). W przyszłym roku sieć ma powiększyć do 45-50 sklepów, zlokalizowanych w całej Rosji. Placówki będą miały 200-250 mkw. powierzchni handlowej. Asortyment Czyżyków będzie ograniczony i nie przekroczy 800 pozycji. Docelowo 60% mają stanowić w nim produkty marek własnych. Jak zauważył Salachutdinow, marki te mają nie odbiegać jakością od marek producenckich, ale być o 15 proc. tańsze. 

Grupa X5 podała, że planuje rozwinąć Czyżyka do sieci ogólnokrajowej, porównywalnej pod względem liczby sklepów do Pyaterochki i Perekrestok.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także