08.03.2016/12:55

Znamy założenia do projektu ustawy o wolnych niedzielach

Alfred Bujara, przewodniczący sekcji handlowej NSZZ „Solidarność” przedstawił dwa warianty regulacji prawnych dotyczących zakazu pracy w niedziele: Projekt ustawy specjalnej o handlu w niedziele oraz propozycje zmiany w Kodeksie Pracy. Propozycje dość radykalnie zmieniają zasady pracy biznesu handlowego w niedziele. Obecni podczas prezentacji politycy odnieśli się z aprobatą do zaproponowanych zmian.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
 • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
 • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
 • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
 • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
 • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

2 komentarze

 • Kuba 14.03.2016

  Kolejna pisowska paranoja. Zanim zaczną manipulować przy handlu w niedzielę niech się wytłumaczą z kłamstw wyborczych. Od 1 stycznia 2016 miało być: płaca minimalna 12 PLN za godzinę, obniżony wiek emerytalny, próg podatkowy 8 tysięcy, darmowe leki dla emerytów,ustawa dla Frankowiczów, zniesiony podatek od kopalin. PIS okłamał Polaków i nie ma moralnego prawa do sprawowania władzy opartej na oszustwie. Niech nie wprowadzają kolejnych głupawych zmian zanim się wytłumaczą z dotychczasowych kłamstw. Mam już dosyć ich przecieków, wycieków, gorszych sortów, Bolków, gorszcyh Polaków i innej narodowosocjalistycznej pisowskiej zakłamanej propagandy.

 • Mariusz 09.03.2016

  Jestem handlowcem od niemal 20 lat i z doświadczenia wiem że jak będą wyjątki to handlowcy będą omijać prawo. Najlepiej jest gdy wyjątku nie będzie. Czemu w centrum miasta według proponowanej ustawy może być czynny market 300 m. bo jest przy stacji benzynowej? Przecież alkohol nie jest produktem niezbędnym do jazdy. Powinna wystarczyć kasa do zapłaty za paliwo. Kobiety pracujące w marketach na stacji paliw też mają rodziny. Jak zamknąć to wszystko.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.